Відповідні кроки передбачені Законом "Про регулювання містобудівної діяльності", який набрав чинності з 24 лютого. Закон, зокрема, вводить в будівельній сфері принципи мовчазної згоди і єдиного вікна. Також він вводить декларативний принцип при виконанні підготовчих та будівельних робіт для об'єктів з низьким ступенем ризику.
"На нашу думку, коли цей закон повністю вступить у силу, и запрацює, він десь на 90% може знизити корупцію і суттєво може вплинути на собівартість будівництва. За нашими підрахунками, від 10 до 20 відсотків собівартість проекту зменшиться", - каже голова ради директорів Української будівельної асоціації Лев Парцхаладзе.
Узгодження будівництва зі всіма службами відтепер буде відбуватися на етапі складання генплану - якщо містобудівним документом передбачене таке будівництво, значить, додаткових дозволів не знадобиться. Однак, за словами експертів, для остаточних висновків щодо закону слід ще дочекатися ухвалення містобудівного кодексу.
"Повинен зараз прийматися Містобудівний кодекс, який, м’яко кажучи, має деякі протиріччя з цим законом, а, відверто кажучи, суттєво відрізняється від нього. І прийняття цього містобудівного кодексу можу нанівець звести дію цього закону", - каже експерт сайту нерухомості DOM.ria.ua Анатолій Топал.
Нагадаємо, Верховна Рада у червні 2010 року ухвалила у першому читанні проект Містобудівного кодексу України.