Таким чином кількість загиблих сягнула 18 осіб, ще двоє знаходяться в реанімації, доля 8 невідома - до них не можуть дістатися через численні обвали. За життя двох врятованих борються лікарі.
“Вони поступали в дуже важкому стані, в такому навіть не живуть. Обоє непритомні, обоє на штучній вентиляції легень. Гіподинамікка підтримується медикаментозно”, - каже в.о. заввіділенням реанімації Луганської обласної клінічної лікарні Олег Попов.
Шахта “Суходільська-Східна” не працює другу добу. Тут після вибуху метану зупинені всі роботи. Під землею лише рятувальники та шахтарі, які допомагають розбирати завали. Ігор щойно піднявся з-під землі. Каже від побаченого в шоці.
“Хлопці, я їх бачив – це не люди. Без чобіт, в іншого пів голови не має. Розумієте, я так працював і в мене психіка не витримала. Я до третьої години плакав. Я ніколи не плакав на похоронах. Мені їх шкода по-людськи. А загинули вони тому, що - давай-давай, швидше видобуток давай. Давай більше, мільйони давай. Розумієте?”, - каже гірник шахти "Суходільська-Східна" Ігор Сметанін.
До версій трагедії, які вчора озвучив Президент, незалежна профспілка додає ще одну.
“Швидше за все грубе порушення правил техніки безпеки. Хто б що не казав – працівник не самовбивця, він виконує наряд. На шахті “Баракова” дали наряд, який неможливо було виконати. Так і тут дали наряд, який неможливо виконати. Я так думаю”, - каже голова Краснодонської незалежної профспілки гірників Дмитро Калітвінцев.
На самому підприємстві від будь-яких коментарів утримуються. Пресу нікуди не пускають і спілкуються через охоронців.
“Зараз ніхто ніяких коментарів давати не буде до тих пір, поки не буде закінчена робота комісії. Інакше це буде розцінено як тиск на комісію”, - каже керівник служби охорони ПАТ "Краснодонвугілля" Ігор Богданов.
Ще 7 шахтарів загинуло на копальні імені Бажанова, що у місті Макіївка, на Донеччині. Тут обвалився наземний копер. Доля 4 гірників залишається невідомою. Рятувальні роботи на копальні не припинялися вночі, тривають і досі. Вже розібрано більше половини зруйнованих конструкцій. З місця аварії вивезли понад півтисячі тон будівельного сміття.
“Робота важкої та складної техніки не розрахована, значить робота проводиться в основному вручну – це ускладнює хід операції, затягується в часі на даний момент”, - каже перший заступник міністра палива та енергетики України Ігор Попович.
Один травмований працівник шахти - в реанімації, ще троє у стані середньої важкості. У них численні перелами та травми голови. Чудом вдалося врятуватися пані Наталі, адже падала вона з висоти майже 40 метрів. А потім кілька годин чекала на допомогу рятувальників.
“Наді мною був невеликий купол, я рукою діставала до верху, ось він мене і врятував. Балка тримала, і я чекала рятувальників поки вони мене витягнуть”, - каже машиніст підйомника Наталя Миленіна.
Експертна комісія поки причин аварії не називає і вже працює над тим - як можна скоріше відновити роботу підприємства. Адже без вугільного підйомника шахта працювати не може - понад 3 тис. гірників залишились без роботи. Влада обіцяє про їхні робочі місця потурбуватися.
“Можливість буде у всіх людей, які тут працювали, працевлаштувати саме на підприємствах “Макіїввугілля”, - каже перший заступник міністра палива та енергетики України Ігор Попович.
Виробниче об‘єднання займається організацією похоронів загиблих. На компенсацію їхнім рідним Уряд виділив 2 млн. грн. За словами чиновників, розмір компенсації постраждалим та родинам загиблих буде вирішуватися індивідуально в залежності від стажу роботи годувальників та потреб кожної родини.
Завтра в Україні - день жалоби за загиблими гірниками. Відповідний указ підписав Президент Віктор Янукович.