Також лідери країн обговорили участь Кіпру в майбутній реконструкції. Про це заявив Президент України Володимир Зеленський 23 червня.

Головне тут 108 годин гасіння нафтобази та 7 поранених через обстріл Харківщини: основне за 120 день війни

Кіпр підтримує вступ України до ЄС

Під час телефонної розмови з президентом Нікосом Анастасіадісом висловив подяку за готовність Республіки Кіпр підтримати надання Україні статусу кандидата на вступ до ЄС,
– написав Володимир Зеленський

Дії Кіпру на тлі війни Росії проти України

  • Ще на початку повномасштабного вторгнення дії Кіпру були неоднозначні. Спочатку країна виступила проти відключення Росії від міжбанківської системи SWIFT. Адже, за словами експерта, росіяни саме там найбільше реєструють свій бізнес.
  • 28 лютого стало відомо, що Кіпр закрив авіасполучення з Росією. А згодом російським кораблям заборонили заходити до портів Кіпру.
  • У квітні Кіпр заявив, що анулює паспорти чотирьох росіян, які потрапили під санкції та отримали громадянство в рамках інвестиційної схеми, припиненої наприкінці 2020 року. Тим часом у місцевих ЗМІ зазначили, що загальна кількість паспортів, які будуть відкликані, насправді становить 21, враховуючи родичів росіян, які потрапили під санкції.
  • 18 травня три країни, серед яких був і Кіпр, виступили проти нафтового ембарго для Росії. Це, мовляв, завдасть збитків економіці.
  • Загалом країна виступає "за" членство України в ЄС, але вона проти прискореного процесу вступу.
  • Водночас Кіпр належить до країн, чиї найбільші судноплавні фірми подвоїли перевезення нафти з Росії після війни. Таким чином країна допомагає Росії уникнути санкцій.

Вступ України до ЄС: коротко

8 червня Європарламент рекомендував ЄС надати Україні статус кандидата на вступ. "За" проголосували 438 євродепутатів.

Україні прописали сім вимог, які вона має виконати, щоб не втратити статус і просуватися до наступного етапу процедури вступу в ЄС.

За даними ЗМІ, лідери ЄС схвалять рішення щодо надання Україні статусу кандидата на саміті в у Брюсселі 23 – 24 червня.

До теми – назвали 7 умов для вступу України в Євросоюз: відео