Шевченко повідомив, що вже звернувся до Володимира Зеленського з проханням прийняти відставку. Він подякував українському лідеру за виявлену довіру, а також – спільну роботу на користь України. Шевченко наголосив, що говорить про мирний та воєнний час.

Важливо НБУ заборонив українцям пересилати гроші за кордон: що стало причиною

Друзі, в силу причин, пов'язаних зі здоров'ям, які я не можу надалі ігнорувати, прийняв для себе складне рішення. Я залишаю посаду Голови Національного банку України,
– заявив Шевченко.

Він додав, що з перших днів у НБУ був насамперед антикризовим менеджером. Шевченко зауважив, що виконав свою місію – забезпечив безперебійну роботу фінансової системи в надскладний час повномасштабної війни Росії з Україною.

Шевченко додав, що війна стала важким іспитом для команди та для нього особисто. Його гідно склали.

НБУ від 24 лютого:

  • забезпечив безперебійну роботу фінансової системи;
  • не допустив паніку на валютному ринку;
  • зупинив масштабний відтік капіталу заради захисту резервів;
  • втримав інфляцію на адекватному рівні під час війни.

Шевченко наголосив, що вдячний усій команді НБУ, на долю якої випали найскладніші випробування в історії незалежної України та пишається роботою.

Загалом Шевченко подякував усім колегам – в Україні та міжнародним.

Хто може очолити НБУ

Нардеп Ярослав Железняк заявив, що Рада може проголосувати за відставку Шевченка вже цього тижня. За словами нардепа, найбільш вірогідний кандидат на посаду нового очільника НБУ – Андрій Пишний.

Найбільш вірогідний кандидат на посаду нового Голови Нацбанку – Андрій Пишний (ексголова Ощадбанку). Є і інші кандидати, але менше вірю в їх кар'єрне зростання,
– заявив Железняк.

Коли відбудеться призначення, наразі невідомо.