Таку думку 24 Каналу висловив президент ГО Ліберально-демократичної ліги Артур Харитонов, зауваживши, що Китай це робить відкрито. Світові лідери розуміють дії Пекіну та закликають його тиснути на Росію.

Дивіться також США можуть ввести нові санкції проти Китаю за експорт військових технологій у Росію, – FT

Передає не зброю, а компоненти

Харитонов пояснив, що Китай справді не передавав Росії ракети, танки та літаки. Однак загальний процес передачі включає компоненти для того, щоб Росія змогла самостійно збирати техніку на території своєї країни.

Це можна чітко побачити по дронах, коли в російській армії з'являються абсолютні копії китайських дронів з китайських компонентів, які тільки зібрані на заводах Росії,
– зазначив президент ГО Ліберально-демократичної ліги.

Те, що Китай це передає є дуже показовим. За словами Харитонова, спектр такий великий, що, вже можна чітко перелічувати те, що вони продавали чи передавали: від касок і бронежилетів до "гольф-карів".

Для нашого фронту ці "гольф-кари" створюють чи не малі проблеми. Впродовж двох років Сі Цзіньпін санкціонував вбивство українців. Руки Сі Цзіньпіна в такій самій крові, як і Путіна,
– прокоментував президент ГО Ліберально-демократичної ліги.

Як діють світові лідери

Від самого початку повномасштабної війни, на думку Харитонова, була згода наповнювати економічну, фінансову та технологічну підтримку, щоб Росія могла вести війну.

Саме тому сьогодні ставиться питання від державного секретаря США Ентоні Блінкена та багатьох інших лідерів, що вони будуть вимагати від Сі Цзіньпіна участі в максимальному тиску на Росію для припинення війни,
– підкреслив президент ГО Ліберально-демократичної ліги.

Китай та Росія: що відомо про відносини

  • Китайські банки припинили приймати платежі в юанях з Росії. 80% транзакцій стали повертатися відправникам. Нові обмеження, які запровадили банки Китаю, пов'язані з ризиком запровадженням нових санкцій зі сторони США.
  • Начальник ГУР МО Кирило Буданов заявив, що Китай не передавав жодної готової зброї Росії. Він додав, що компоненти, мікрочипи та верстати – це товари подвійного використання.
  • Сі Цзіньпін на зустрічі з канцлером Німеччини Олафом Шольцом висловив підтримку ідеї проведення міжнародної мирної конференції. Однак він зазначив, що Росія теж повинна бути присутня.