Люди зібрались не лише для того, щоб вшанувати пам'ять загиблих захисників Маріуполя. Таким чином вони заявляють міжнародній спільноті про необхідність якнайшвидше розслідувати цей злочин, передає 24 канал.

Важливо "Казав, що ні про що не шкодує": мати полеглого захисника Маріуполя про останню розмову з сином

Люди несли свічки пам'яті

На Софійську площу прийшли близько сотні людей. Серед них – рідні захисників "Азовсталі", близькі та інші небайдужі громадяни. Вони принесли плакати та свічки. Проєктор у світлі лампадок демонстрував присутнім щемливі кадри із захисниками.


Вшанування пам'яті загиблих захисників Маріуполя / Фото Валентини Поліщук, 24 канал

На акції була дружина командира полку захисників Маріуполя Дениса Прокопенка Катерина. Вона розповіла, що не знає, де перебуває її чоловік. Зв'язку з ним жінка не має з травня. Катерина наголосила, що Червоний Хрест не залучений до його пошуку. На постійні листи дівчина протягом трьох місяців отримує відповідь "ми в процесі".


Зв'язку із захисниками досі немає / Фото Валентини Поліщук, 24 канал

Мовчати не можна

Також на Софійській площі була пані Віра – мати загиблого в Маріуполі українського захисника. Її син служив у полковій розвідці й загинув біля драмтеатру в Маріуполі. Жінка також прокоментувала трагедію в Оленівці. Вона наголосила, що потрібно нагадувати про це постійно, оскільки міжнародні інституції не працюють.

В асоціації родин захисників "Азовсталі" звертаються до кожного, кому небайдужа доля героїв Маріуполя. Просять не мовчати, а підтримувати всіма можливими способами.

Ми ніколи не забудемо та не пробачимо трагедію в Оленівці,
– наголосили в асоціації.


Присутні запалили лампадки / Фото Валентини Поліщук, 24 канал

Крім того, рідні захисників "Азовсталі" збирали підписи під листом до генсека ООН. Вимагають створити моніторингову групу, яка займатиметься українськими військовополоненими, а також з'ясувати, в яких умовах перебувають захисники й чи окупанти виконують принципи Женевської конвенції.

Насамкінець присутні запалили свічки та лампадки.

У Києві вшанували пам'ять полеглих внаслідок теракту в Оленівці / Фото Валентини Поліщук, 24 канал:

Теракт в Оленівці: що відомо

  • 29 липня росія здійснили теракт в колонії в Оленівці, що на окупованій території. Загарбники вбили українських військовополонених з "Азовсталі".
  • Загинуло близько 40 людей та ще 130 отримали поранення. Інформація про кількість жертв наразі неперевірена.
  • Звичайно, росіяни у традиційній манері перекидають провину на ЗСУ. Брешуть, мовляв, колонію обстріляли.
  • Тим часом жоден "співробітник" колонії не постраждав. Висновки міжнародної розвідувальної спільноти InformNapalm вказують на те, що росія могла вчинити теракт в Оленівці термобаричною зброєю.

Детальніше – у Києві вшанували загиблих в Оленівці: відео