За їхніми даними, рух транспорту зупинили орієнтовно перед 12:17 4 червня. Перед людьми перепросили через незручності.

Дивіться також Відключень може бути більше: яка ситуація в енергосистемі 4 червня

Що відомо про зупинку фунікулера

Рух фунікулера зупинено через відсутність напруги. Про відновлення руху повідомимо додатково,
– заявили в Київпастрансі.

Варто зауважити, що протягом останніх місяців фунікулер зупиняється не вперше. Зокрема, 2 червня рух транспорту зупиняли через відсутність електрики зі сторони Київенерго.

Також 21 травня 2024 року рейковий транспорт зупиняв роботу. Тоді зазначали, що рух фунікулера зупиняли з технічних причин. Він не працював трохи більше як дві години.

Яка ситуація зі світлом в Україні

  • 4 червня на всій території України діють ліміти електрики. Тобто у випадку перевищення – світло вимикають за графіками.
  • У ДТЕК повідомили, що протягом доби 4 червня у Києві, Київській, Одеській, Донецькій областях діятимуть графіки відключень.
  • Напередодні пояснювали, що у лімітів на 3 червня вистачить тільки на 80% потреб столиці в енергетиці. Директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко пояснював, що у Києві багато об'єктів критичної інфраструктури, яку треба заживити першою.
  • Голова Укренерго Володимир Кудрицький заявив, що ситуація зі світлом протягом 3 – 9 червня буде складнішою, ніж минулого тижня. Адже її визначатимуть 3 основні фактори: плановий ремонт 2 блоків атомних електростанцій, наслідки обстрілів об'єктів енергетики 31 травня та 1 червня, прогнозоване зростання споживання світла через підвищення температури та використання кондиціонерів.