Аналіз стоків, проведений Управлінням екологічного нагляду, засвідчив, що майже з сотні столичних підприємств стоки 20% організацій мають перевищений склад шкідливих речовин. Втім, і у житловому секторі норм не дотримуються. І причина не лише в використанні новітніх миючих засобів, що потрапляють до каналізації.
“Житловий сектор дуже розрісся, вода економиться, в результаті концентровані стоки. Раніше промисловість розбавляла промислові стоки, зараз підприємства працюють також з лічильниками і економлять воду. Результат - внаслідок економії погіршуються стічні води”, - каже начальник лабораторії контролю за якістю стічних вод Управління еконагляду Алла Петінова.
Поки що Бортницькі водоочисні споруди з неякісними стоками справляються, запевняють у "Київводоканалі". Хоча на очистку каналізації підприємств треба витрачати більше реагентів. Тому відомство планує ввести додатковий тариф на водовідвід для підприємств-порушників.
“Ми повинні стоки в Дніпро нормативно подавати. Щоби зберегти екологію та Дніпро, і всі міста, які йдуть далі по Дніпру, це великі міста, і вони також беруть воду з Дніпра. Тому та вода, яка вже виходить після очистки, повинна бути нормальна - це головне завдання”, - каже голова правління ПАТ "АК "Київводоканал" Валерій Ченчевий.
Загалом, Україна потребує європейського досвіду контролю стічної води, - зазначають фахівці. В таких країнах існує система, за якою підприємствам забороняється зливати разом зі стоками хімічні речовини.