Під звуки сирени сьогодні зранку прокидалися жителі японського острова Хоккайдо. І це були не навчання, а цілком реальна загроза. Місцева влада через гучномовці закликала людей не панікувати, однак таки порекомендували сховатися у бомбосховищах.

Читайте також: З'явилось відео запуску балістичної ракети КНДР, яка пролетіла над Японією

На щастя, північнокорейська ракета, яка і викликала переполох, не завдала шкоди Хоккайдо. Вона впала в океан за понад тисячу кілометрів від японської території. Загалом ракета пролетіла 2700 кілометрів і розпалася на три частини.

Цей запуск ракети Північною Кореєю поставив нас під безпрецедентну і смертельну загрозу. Тому ми домовилися скликати засідання ради безпеки ООН, аби посилити тиск на КНДР,
– пояснив прем'єр-міністр Японії Сіндзо Абе.

За даними південнокорейської розвідки, цього разу Кім Чен Ин спробував полякати світ ракетою Хвасон-12. Максимальна дальність її польоту – 6 тисяч кілометрів. Цього цілком достатньо, аби завдати удару по острові Гуам, атакувати який раніше погрожував Пхеньян.

"Запуск Північною Кореєю ракети, яка здатна досягти острова Гуам, після погроз завдати по цій території удару, це серйозний виклик альянсу Південної Кореї та США. Якщо, попри застереження, КНДР вчинить ще одну провокацію, то її очікує серйозне покарання від наших військ", – пояснив речник Генштабу Південної Кореї Ро Дже-Хеон.

Читайте також: Радбез ООН збирається на екстрене засідання через витівку КНДР

На доказ готовності відповісти зброєю Південна Корея продемонструвала відео випробування власної ракети. Крім того, Сеул сьогодні провів навчальне бомбардування поблизу кордону з КНДР. Відпрацьовували начебто знищення керівництва північнокорейського режиму.

Різко на нову провокацію КНДР відреагував і Дональд Трамп, який раніше погрожував стерти із землі комуністичний режим. Президент США запевнив, що всі варіанти дій у відповідь знаходяться у нього "на столі".

Світ почув останні заяви Північної Кореї чітко і ясно. Цей режим підтвердив свою зневагу до сусідів, усіх членів Організації Об'єднаних Націй та мінімальних стандартів прийнятної міжнародної поведінки,
– наголосив він.

Запуск північнокорейської ракети в один голос засудили і у європейських столицях. Приєдналося до них й українське МЗС. Та Пхеньян таким заявами не налякати, там і далі обіцяють розвивати свою ракетну і ядерну програми.

Тим часом оглядачі кажуть: Кім Чен Ин фактично взяв у заручники весь світ. Адже на заклики до миру він не реагує, не діють і санкції. А варіант військового розв'язання не підтримує жоден із сусідів КНДР. Адже це б означало повномасштабну війну з країною, яка потенційно може завдати ядерного удару. І цим страхом Кім Чен Ин сповна користається, посилюючи свій ракетний потенціал.

Читайте також: США і Японія посилять тиск на КНДР

І що довше міжнародна спільнота зволікатиме із врегулюванням північнокорейської проблеми, то болючішою може бути відповідь Кім Чен Ина – якщо справа таки дійде до військового вирішення.