Спікер Дмитро Разумков запевнив, що регламентний комітет уже отримав доручення розглянути випадки кнопкодавства. Пізніше Разумков передав слово нардепам-порушникам.

Важливо: Рада відтермінувала штрафи для євроблях

Перший заступник голови фракції "Слуга народу" Олександр Корнієнко підтвердив, що нардепи кнопкодавили та вибачився перед українським народом.

Депутата-мажоритарник від "Слуги народу" Сергій Литвиненко проголосував за іншого "слугу" – Олександра Скічка. Під час засідання він сказав, що у його діях "не було ніякого умислу і це все відбувалося у турборежимі".

Виходило помилково, бо я переживав, щоб ми проголосували так, як підказувала мені душа і серце,
– сказав Литвиненко.

Він пообіцяв, що передасть місячну зарплату у благодійні фонди за цю помилку.

Інша нардепка від "Слуги народу" Олена Копанчук проголосували замість однопартійця В’ячеслава Рубльова. Вона також вибачилася перед всіма та запевнила, що і свою зарплату віддасть на благодійність.

У свою чергу, депутат від "Батьківщини" Крулько Іван попросив Разумкова, аби той дав слово усім кнопкодавам минулого скликання.

Нам не вистачить і тижня. Це заблокує роботу Ради,
– відповів Разумков.

Тим часом, нардеп-мажоритарник з Донеччини Олександр Ковальов, який також кнопкодавив, а потім ще погрожував журналістам, не вибачився перед народом України.

Депутати від "Слуги народу" вибачились у Раді за кнопкодавство: дивіться відео

Яке покарання загрожує кнопкодавам?Кнопкодавів достроково хочуть позбавляти мандатів. Це передбачає законопроєкт про додаткові підстави дострокового припинення повноважень народного депутата. Цей законопроєкт 3 вересня Верховна Рада включила до порядку денного та скерувала до Конституційного суду.