Про це 24 Каналу розповів політолог Микола Давидюк. За його словами, колишній співголова забороненої "ОПЗЖ" Юрій Бойко є шпигуном та навідником на всю країну, який розкрадав кошти державного бюджету й не може бути Героєм України.

Читайте також Українці просять позбавити лідера ОПЗЖ Бойка звання Героя: Зеленський відповів на петицію

У правоохоронних органів мають бути питання до Бойка

Микола Давидюк розповів, що рішення Прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля про відмову від скасування статусу Героя України Юрію Бойку означає, що він дійсно вважає його героєм, попри його злочини проти України.

А що Бойко хіба не шпигун? Він шпигун, але є різниця. Один вкрав в колгоспі зерно мішками, а інший крав мільярди з бюджету. Що на газі він не крав, чи коли був в уряді не крав? Або коли очолював "ОПЗЖ", з державного бюджету не виводив гроші на свою колабораціоністську партію? Бойко такий же самий навідник, тільки він наводив на всю країну,
– сказав політолог.

Давидюк не розуміє, чому Денис Шмигаль визнає Бойка Героєм України, коли у правоохоронних органів мають бути питання до цього політика. На думку політолога, членів "ОПЗЖ" потрібно обмінювати на полонених українських військових.

Я взагалі стою на позиції, що і Юрія Бойка, і Сергія Льовочкіна, і Нестора Шуфрича й решту цієї російської партії треба обмінювати на наших захисників,
– сказав Давидюк.

Політолог зазначив, що близько 5 тисяч українських військових перебувають в російському полоні, але їх можна витягти обмінявши на проросійських політиків. Миколу Давидюка обурило, що є така кількість українських полонених, а натомість до зрадників немає питань.

Актуально У вас руки по лікоть в крові, – Данілов про Шуфрича та ОПЗЖ

Політолог здивований, що в уряді не має питань до російського колаборанта Юрія Бойка. На його думку, у Верховній Раді не настільки критична ситуація, щоб не вистачало голосів для прийняття рішень без колаборантів.

Микола Давидюк розповів, що необхідно робити з депутатами "ОПЗЖ": дивіться відео

Політолог зазначив, що Нестор Шуфрич очолює комітет Верховної ради з питань свободи слова й при цьому він є людиною, яка працює на Владіміра Путіна та Віктора Медведчука.

"Шуфрич очолює комітет свободи слова. Тобто людина, яка працює на Путіна та Медведчука, яка здає наші національні інтереси – це голова комітету свободи слова. Сором і ганьба Верховній Раді", – сказав Давидюк.

Що робити з "ОПЗЖ"

Попри те, що партія заборонена, її депутати залишились на своїх місцях. Микола Давидюк переконаний, що їх потрібно вигнати з парламенту й для цього можна легко знайти юридичні інструменти. Також це стосується членів "ОПЗЖ" в регіонах.

Варте уваги Офіс генпрокурора, ймовірно, відкрив справу проти всіх депутатів ОПЗЖ

При цьому політолог зазначив, що не варто судити всіх однаково, але для кожного потрібен чесний суд, щоб не було як в Харківському суді, коли він відпускав навідників, колаборантів та адміністраторів проросійських телеграм-каналів.

Телеграм-канал, який працював проти нас, в якому писали, що йде добрий Путін та нас врятує. А до цієї дівчини немає питань. Застава 30 тисяч гривень й все, можеш їхати. Ну вона й на Молдову погнала,
– сказав політолог.

Давидюк запропонував, щоб ті судді, які ухвалювали рішення на користь колаборантів самі відсиджували їхній термін.

"Якщо ти брав гроші, відпустив колаборанта, ну так йди за нього в тюрму, що це за правосуддя таке. Суддів навіть у війну ми чесних не отримали. У нас з'явилось багато інституцій, довіра в суспільстві, громадянське суспільство, волонтери та ЗСУ стали інституцією, але такого ми не побачили в суддях", – сказав політолог.

Діяльність забороненої "ОПЗЖ": головні новини

  • Після того, як суд заборонив партію "ОПЗЖ", народні депутати сформували депутатську групу в парламенті "Платформа за життя та мир" на чолі з Юрієм Бойком.
  • Членів колишньої "ОПЗЖ" постійно затримують на хабарництві та роботі на Росію. Часто прихильники проросійської партії виконують функції навідників або російських агентів, які передають російській ФСБ інформацію про дислокацію ЗСУ.
  • Найближчим часом планувалось позбавлення громадянства чотирьох народних депутатів України на підставі наявності російського громадянства. Мовиться про Наталю Королевську, Олександра Пономарьова, Юрія Солода та Олега Волошина. Королевська та Солод вже написали заяви на складання мандатів депутатів.