Знайомтесь - це Род Берман - торговець електронікою у відставці. У своєму замку на півдні Англії він колекціонує радіолампи. I їх у нього не багато не мало, а аж цілий мільйон! Для цього, вочевидь, замок і знадобився.

Фанат радіолампочок має дійсно раритетні екземпляри. Приміром, експонат датований 1889 роком. А ось іскровий передавач використовували у перших радіосистемах. Його, в основному, застосовували для передачі послань за допомогою азбуки Морзе.

З часом радіолампи ставали все складнішими та складнішими. З одного боку, це зумовлювалося поступом прогресу, з іншого - бажанням здешевити виріб.

“Для прикладу, у Німеччині в 1927 році вартість радіо залежала від кількості ламп. Тому в одну лампу почали запихати по кілька резисторів та накопичувачів”, - розповідає колекціонер радіоламп Род Берман.

Гості колекціонера в захопленні від його хобі. Найбільше дивує те, що господар може детально розповісти про кожен експонат. Окрім радіоламп, Берман колекціонує і лампи Гейслера - саме вони були прототипом неонових трубок. Фантастичні кольори та багатство барв навіть не наштовхують на думку про те, що ці лампи винайшли ще півтора століття тому.

Зараз радіолампи відішли у минуле. Проте в світі ще трапляються фанати-колекціонери, такі як Берман. Саме вони і намагаються нам розповісти, як колись люди жили без мобільних телефонів та телевізорів, і насолоджувалися простим радіо.