Начальниця пресцентру Сил охорони та оборони Півдня Наталя Гуменюк в ефірі національного телемарафону розповіла про значення корабельного угрупування Росії у масованих атаках. Про це повідомляє 24 Канал.

Актуально Зеленський назвав регіони з найскладнішою ситуацією в енергосистемі після удару

Яка кількість ракетоносіїв перебуває у морі

Вона зазначала, що російське корабельне угруповання є однією з провідних складових у масованих ракетних атаках.

Гуменюк вкотре наголосила, що підготовка корабельного угруповання Росії є непрямим доказом початку ракетної атаки. За її словами, 4 ракетоносії, які були залучені до обстрілу 26 січня, наразі перебувають на бойовому чергуванні. Вони не переспоряджалися, уточнила вона.

Загальний залп ракет ми оцінюємо у порядку плюс 20 одиниць, це те, що залишилося в них на бортах напоготові,
– уточнила Гуменюк.

Також Гуменюк зазначала, що після ракетної атаки ворог використовує безпілотники, шоби розвідати інформацію щодо влучань та визначитися з майбутніми цілями.

Коли може відбутися нова атака

Також представниця ОК "Південь" заявила, що від 26 січня почалися на 10 – 14 діб, які їм потрібні для відновлення.

Також Гуменюк прокоментувала тактику ворога. Вона зазначила, що ворог не змінив своїх дій, однак такий підхід лише на користь українським військовим, переконує представниця ОК "Південь".

Ми бачимо набагато більше процесів, але всі вони вкладаються поки що в військову класику тактики ведення таких операцій і боїв. Це нам певним чином допомагає, тому що креатив залишається на нашому боці. І саме ми здатні їх здивувати тим, чого вони не очікують,
– сказала вона.

Що відомо про останню ракетну атаку

  • Вранці 26 січня Росія завдала масованої ракетної атаки по Україні. Загарбники запустили по мирних українських містах 55 крилатих ракет. Однак 47 з них – знищили наші воїни.
  • У низці регіонів зафіксували прильоти, а саме – в Києві, Київській, Вінницькій та Одеській областях. Влучання відбулися в об'єкти енергетичної та цивільної інфраструктури. Крім того, внаслідок влучань по енергооб'єктах у зазначених областях виникли проблеми з електропостачанням.
  • На жаль, цинічний ракетний обстріл російських загарбників забрав життя щонайменше 11 людей. Крім того, ще 11 осіб – зазнали травм.