У прогнозі Міжнародного валютного фонду від 18 жовтня 2024 року мовиться, що війна у 2025 році створюватиме тиск на витрати, відкриваючи додаткові потреби у фінансуванні.
Дивіться також МВФ прогнозує, що дефіцит фінансування України сягне 26 мільярдів доларів у 2025 році
Що відзначили в новому прогнозі МВФ
В оновленому базовому сценарії війна зійде нанівець в останньому кварталі 2025 року, що чинитиме сильний гальмівний вплив, проте Україна зможе підтримувати помірне (економічне) зростання,
– кажуть у МВФ.
Там також зазначили, що війна Росії в Україні продовжує приносити економічні, соціальні та гуманітарні збитки, що зростають.
Також у документі мовиться, що без грантів збільшиться дефіцит держбюджету до 24,5% у 2024 році та до 20% у 2025 році.
Ба більше, Міжнародний валютний фонд прогнозує взимку значний дефіцит електроенергії – на рівні 3 – 4 гігаватів. Причому ризики зниження переважають, оскільки ракетні обстріли продовжуються.
До слова, у зовнішньому секторі вищі потреби в імпорті енергії та оборонної продукції, слабший урожай значною мірою компенсують полегшення ситуації від реструктуризації єврооблігацій та підштовхнуть дефіцит поточного рахунку до 14,9 мільярда доларів.
Що думають українці
Нагадаємо, у вересні 2024 року, за даними опитування Центру Разумкова, 83% опитаних вірять у перемогу України у війні з Росією. Не вірять у перемогу 11% опитаних.
Щодо термінів настання перемоги, то серед респондентів, які в неї вірять, 39% вважають, що вона настане через 1 – 2 роки, 19,5% – що вона настане до кінця цього року, 15% – що для цього знадобиться від 3 до 5 років, 5% – більш ніж 5 років, 2% – що перемога відбудеться "навряд чи за мого життя".
Яку ситуацію прогнозують у післявоєнний період
Згідно з прогнозом МВФ, післявоєнне відновлення буде уповільнене шрамами від більш тривалої війни, але середньострокова перспектива ґрунтується на сильній програмі реформ та шляхах до вступу до ЄС, а також часткової реконструкції.
Зазначається, що більш пом'якшене відновлення післявоєнного виробництва оновленого базового прогнозу відображає повільніше повернення мігрантів, що призведе до більшої довгострокової втрати населення.