Однак знищення мосту та звільнення Кримського півострова напряму залежить від постачання далекобійної зброї та винищувачів Україні. Про це 24 Каналу розповів військовий експерт Владислав Селезньов.

Детальніше Обстріли не припинятимуться, нам потрібна далекобійна зброя і ППО: інтерв'ю з Михайлом Подоляком

Росіян неодноразово попереджали, що не треба будувати на плавунах Кримський міст, який несе надзвичайно велике навантаження і завдяки руху залізничних потягів, і руху вантажівок, але окупанти не дослухались до рекомендацій фахівців, а тепер їхній міст тріщить по швах.

До того ж цей міст є важливою логістичною артерією окупаційних військ на території Криму.

Чи встигнуть відпрацювати по мосту Storm Shadow чи німецькі Taurus – не знаю. Можливо, він зруйнується раніше. Як каже Бен Годжес – спочатку зруйнувати Кримський міст, потім змішати з піском всі інші військові об'єкти. Можливо, й не доведеться витрачати ракети на Кримський міст, бо він сам скаже, що стомився і піде,
– прокоментував Селезньов.

Коли ЗСУ зможуть звільнити Крим

Військовий експерт підкреслив, що зараз на озброєння армії України немає таких сил та засобів, аби поцілити по Кримському мосту. Однак, як тільки ЗСУ вийдуть в рамках проведення заходів з деокупації до Азовського узбережжя, вони отримають таку можливість. Мовиться не лише про завдання ударів по Кримському мосту, а й по кораблях Чорноморського флоту.

Нагадаємо, міністр оборони великої Британії Бен Воллес заявив, що Україна зможе звільнити Кримський півострів уже до кінця 2023 року.

Важливо розуміти, що ці плани можуть змінюватися, адже спочатку мовилося про звільнення до кінця травня, тоді до кінця літа. У плани звільнення українських територій можуть вноситися корективи відповідно до загальної ситуації.

Ці висновки, зокрема беруться і з математичних даних. Війна в Україні – це війна ресурсів, і якщо наша держава матиме достатню кількість зброї та техніки, російські окупанти з Криму будуть втікати швидко і назавжди. А якщо до цього часу буде зруйновано Кримський міст, то російська армія може втратити ще й велику кількість своїх бійців через недолугу евакуацію, як це було в 1942 році.

Чергова "бавовна" в Криму: дивитися відео

Кримський міст: останні новини

  • В мережі ширяться відео та фото з Кримського мосту, який має вигляд, м'яко кажучи, поганенький. На конструкціях, які тримають міст, помітили тріщини. Навряд це може зруйнувати міст, але додасть йому руйнувань під час наступної "бавовни".
  • Секретар РНБО Олексій Данілов наголосив, що всі рішення, як саме використовувати та куди направляти далекобійні ракети, будуть ухвалювати Збройні Сили України. Ракети будуть застосовуватися проти об'єктів, які становитимуть загрозу для нашої держави.
  • Нагадаємо, що після потужних вибухів на мосту 8 жовтня 2022 роки досі міст перекритий для руху вантажівок. До того ж окупанти дуже бояться можливих провокацій там.