Над спільним варіантом працюватимуть 26 грудня, повідомив у фейсбуці виконавчий директор "Нафтогазу" Юрій Вітренко.

Читайте також: Контракт про транзит газу: Кабмін опублікував текст протоколу зустрічі

Ми вже встигли виконати "домашнє завдання" – підготували проєкти контрактів, які готові до підписання,
– написав Вітренко.

За його словами, спільний варіант не означає суцільних поступок з української сторони. Україна дотримуватиметься своїх національних інтересів.

Директор "Нафтогазу" також висловив сподівання, що договір вдасться погодити до 27 грудня. "Але якщо буде така необхідність, робота триватиме й на вихідних", – додав він.

Раніше у "Нафтогазі" повідомили, що працюють над текстами угод, які передбачено протоколом. Йдеться про: угоду щодо врегулювання взаємних претензій; договір про організацію транзиту між "Нафтогазом" і "Газпромом"; договір бронювання потужностей між "Нафтогазом" та компанією "Оператор ГТС України" (ОГТСУ).

Що треба знати про переговори щодо транзиту газу

  • За підсумками зустрічі "нормандської четвірки" український президент Володимир Зеленський заявляв, що Україна хоче укласти новий контракт на 10 років, натомість у Росії пропонували лише на 1 рік.
  • Водночас Кремль вимагає, щоб Україна та Росія відмовилися від взаємних претензій у міжнародному арбітражі та припинили всі судові розгляди.
  • Зокрема, у "Газпромі" заявили, що вони відмовляються постачати газ до України напряму доти, допоки Україна не відмовиться від своїх перемог у міжнародних арбітражах. У "Нафтогазі" ж кажуть, що Україна не збирається забути 22 мільярди доларів, які є винною Росія.
  • Також у "Нафтогазі" бачать можливість у тому, аби "Газпром" віддав Україні 3 мільярди боргу за Стокгольмський арбітраж прямим постачанням газу.
  • Господар Кремля Володимир Путін наголосив, що Росія є готовою постачати газ до Європи лише на своїх умовах. А у "Газпромі" скаржаться на "дуже високі" тарифи.
  • Раніше тристоронні переговори про транзит відбувалися переважно у будівлі Єврокомісії у Брюсселі.
  • Згодом наступні уже двосторонні перемовини про транзит відбулися на рівні міністрів енергетики Росії та України у Відні.
  • Там також відбулися зустрічі між "Нафтогазом", "Газпромом" та Оператором ГТС України. За словами виконавчого директора "Нафтогазу" Юрія Вітренка, на переговорах не досягли компромісу.
  • Потім раунд переговорів пройшов у Берліні. На ньому сторони попередньо домовилися про нібито продовження транзиту газу після 1 січня 2020 року.
  • Підписали ж сторони протокол домовленостей про продовження транзиту газу через територію України та врегулювання взаємних вимог у Мінську 20 грудня.