На початку липня, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков презентував тестову систему автоматичної відеофіксації.

Три камери, розміщені в Одесі та Києві, фіксували перевищення швидкості водіями, а оператори сервісного центру тренувалися в оформленні штрафних квитанцій.

Тоді очільник МВС висловив надію, ця прогресивна система запрацює в 2017 році. А за цей час потрібно знайти гроші на обладнання, сертифікувати систему і змінити законодавство.

Читайте також: Оцінка праці українців і як її змінять

Основна проблема того законодавства, яке є сьогодні – воно передбачає відразу притягнення до відповідальності власника авто, а не особу, яка вчинила правопорушення,
– розповів юрист Богдан Глядик.

Саме через це Конституційний Суд скасував автофіксацію, яку спробували запровадити ще у 2008-му році. Враховуючи негативний досвід попередників, теперішні керівники МВС, без відповідного законодавчого забезпечення, форсувати впровадження нової системи не збираються.

Однак, 6 серпня 2015 року Петро Порошенко підписав закон про автофіксацію, але в експертному середовищі немає оптимізму, що ця система запрацює до кінця наступного року.

Для ефективності системи треба не менше 3-х тисяч камер. На це потрібно сотні мільйонів доларів, яких немає бюджеті.

Однозначного ставлення до впровадження автофіксації немає і серед водіїв. Частина з них готова прийняти нововведення, якщо штраф платитиме саме порушник правил дорожнього руху, а не власник транспортного засобу.