Етна на Сицилії - один з найактивніших вулканів у світі. Схили цієї вогняної гори приховують від 200 до 400 бічних кратерів. Раз у три місяці якийсь з них дає про себе знати - зазвичай виверження незначне, але раз на століття якесь селище та й опиниться під лавою.
Сицилійців сусідство з вулканом не гнітить. Вони густо населяють схили Етни, адже лава, що застигла на них, містить мінерали та мікроелементи і вирізняється плодючістю. Ні виноград, ні оливки ніде так не родять як на Етні. Але так є до пори, до часу. Коли вивергається лава, вона випалює все на своєму шляху. Благо, що обходиться без людських жертв.
Та далеко не всі виверження минають відносно спокійно. У 1995 році на острові Монтсеррат, що в Карибському морі, прокинувся вулкан Суфрієр - Хіллс. Столиця острова місто Плімут була похована під півтораметровим шаром попелу і каміння. Десятки людей загинули, більше двох третин населення залишило острів. Місто Плімут перетворилося на зону відчуження, хоча де-юре воно й досі залишається адміністративним центром.
Доля Плімута може спіткати чимало міст, адже на Землі є майже 1400 діючих вулканів. Як у випадку з Етною, люди часто і близько підбираються до них, забуваючи, що буквально грають із вогнем.