У 2019 Україна може почати будівництво тестового майданчика в місті Дніпро для впровадження надшвидкісного сполучення типу Hyperloop за кошти приватних інвесторів, якщо проект визнають перспективним. Поки невідомо, у скільки обійдеться реалізація задуму, та лише на оцінку успішності проекту, а це найперший етап, піде від 20 млн доларів.

Читайте також: Сам в шоці, – мер Дніпра Філатов про запуск Hyperloop у місті

Що таке Hyperloop One? Це американська компанія, заснована Ілоном Маском. Вона розробляє високошвидкісні залізниці – надшвидкісну транспортну систему з пасажирськими капсулами у вакуумній трубі, яка повинна досягти швидкості до 1080 кілометрів на годину.

11 травня 2016 року у пустелі штату Невада провели перше успішне випробування Hyperloop. Поки що надшвидкісну залізницю не запустили наповну в жодній країні.

Міністр інфраструктури Володимир Омелян переконаний, що Україна має великі перспективи у цій сфері. Над проектом працюватимуть Академія наук, ракетобудівне підприємство "Південмаш", держконцерн "Укроборонпром", компанія "Інтерпайп", Каховський завод електрозварювального устаткування та інші. "Можливо, хтось не знає, але сьогодні ми світові лідери з виробництва труб, зварювальних апаратів до них, гальмівних систем, сплавів, що здатні витримувати надвисокі навантаження", – пише Омелян у Facebook.

Читайте також: Hyperloop в Україні: соцмережі нещадно жартують над заявою про високошвидкісну залізницю

Користувачі соцмереж, традиційно, іронічно сприйняли ідею, мовляв, Hyperloop з'явиться в Україні, коли у всьому світі вже будуть телепортуватися. А як вважаєте ви – наскільки швидко реалізують проект? Беріть участь в опитуванні.