Дії чиновників під час виконання контрактів на виготовлення озброєння та військової техніки, укладених в рамках державного оборонного замовлення, заподіяли збитків Україні на загальну суму понад 476 мільйонів гривень.

Читайте також В Укроборонпромі – без контрактів: чому в Україні гальмують оборонні закупівлі

У 2016 році до державного оборонного замовлення включили потребу ВМС ЗСУ в будівництві двох десантно-штурмових катерів проєкту "Кентавр" для доставки підрозділів морської піхоти.

  • Цей проєкт був розроблений спеціалізованим дослідно-проєктним центром кораблебудування.

Фігурує ексзаступник міністра оборони

За даними слідства, у 2016 – 2018 роках колишній заступник міністра оборони України разом з директорами Департаменту військово-технічної політики, розвитку озброєння та військової техніки Міноборони, перевищуючи службові повноваження, забезпечили безперешкодне швидке, з упущенням необхідних процедур, укладення державного контракту з ПАТ "Завод Ленінська Кузня", а надалі ПрАТ "Завод Кузня на Рибальському".

Вони усвідомлювали неспроможність заводу виконати умови контракту та побудувати у встановлені терміни до кінця 2017 року – десантно-штурмові катери проєкту "Кентавр" через відсутність проєкту виготовлення та створення такої продукції, яка не відповідатиме технічним вимогам. У результаті чого вказані катери неможливо буде використовувати за призначенням,
– зазначити в Офісі генпрокурора.


Експосадовцям Міноборони оголосили підозру в підриві обороноздатності держави / Фото Офісу генпрокурора

Вказані особи також забезпечили внесення до основних показників коригованого державного оборонного замовлення потреби у будівництві ще одного десантно-штурмового катера "Кентавр" та укладення додаткової угоди з ПАТ "Завод Ленінська Кузня" щодо будівництва ще одного катера.

  • Це надало можливість товариству одержати авансовий платіж та використати його для забезпечення своєї господарської діяльності.
  • ПАТ виготовили проєкти іншого катеру "Кентавр-ЛК", що призвело до неможливості їх використання через невідповідність технічним умовам.

Ці дії призвели до невиконання державного оборонного замовлення щодо забезпечення підрозділів ВМС бойовими катерами. В умовах збройної агресії Росії і втрати частини боєздатних кораблів та катерів, це спричинило зниження бойової готовності ЗСУ і заподіяло Міноборони збитків на суму понад 443 мільйони гривень.


Колишнім посадовцям Міноборони оголосили підозри / Фото Офісу генпрокурора

Окрім цього, ексзаступник міністра оборони разом з директором Департаменту військово-технічної політики, розвитку озброєння та військової техніки забезпечив у 2017 році закупівлю для потреб ЗСУ 100 санітарних автомобілів "Богдан 2251".

  • Закуповували автомобілі у дочірнього підприємства "Автоскладальний завод № 2" АТ "Автомобільна компанія "Богдан Моторс".

В Офісі генпрокурора зазначають, що екстплуатація "Богдан 2251" за прямим функціональним призначенням у ЗСУ в якості базових санітарнихавтомобілів неможлива. Цими діями посадовці заподіяли державі збитків на суму понад 32 мільйони гривень.


Підозри експосадовцям Міноброни / Фото Офісу генпрокурора

Колишнім посадовцям оголосили підозри

Колишнім посадовцям оголосили підозри:

  • Колишньому заступнику міністра, генерал-лейтенанту та одному з директорів Департаменту військово-технічної політики, розвитку озброєння та військової техніки Міноборони у перевищенні службових повноважень чи влади, що спричинили тяжкі наслідки, вчиненому в умовах особливого періоду.
  • Іншому директору Департаменту військово-технічної політики, розвитку озброєння та військової техніки МОУ в пособництві у перевищенні військовою службовою особою влади чи службових повноважень, що спричинили тяжкі наслідки, вчиненому в умовах особливого періоду.
  • Директору ПрАТ "Завод Кузня на Рибальському" у підбурюванні до перевищення влади та службових повноважень службовою особою та заподіянні значної майнової шкоди шляхом обману або зловживання довірою за відсутності ознак шахрайства у великих розмірах

Наразі вирішується питання щодо застосування до підозрюваних запобіжних заходів.


Колишнім посадовцям Міноборони повідомили про підозру / Фото Офісу генпрокурора

ДБР провело обшуки в одного з фігурантів

Слідчі Державного бюро розслідувань провели обшуки в одного з фігурантів та вилучили зброю та значну суму готівки:

  • понад 364 тисяч доларів;
  • близько 53 тисяч євро;
  • майже 3 мільйони гривень.

Досудове розслідування триває. Встановлюються й інші обставини вчинення злочину, а також особи, які можуть бути причетні до їх вчинення.


Державне бюро розслідувань провело обшуки / Фото ДБР