Про це йдеться у звіті Інституту масової інформації та Незалежної медіа-профспілки України.
Протягом квітня працівники мас-медіа подавали кандидатури посадовців, які за останній рік порушували право на свободу слова та перешкоджали діяльності журналістів.
За результатом експертного голосування, перше місце в антирейтингу розділили Ярема та Коломойський.
Протягом прокурорської каденції Яреми не були розслідувані побиття та постріли з травматичної зброї по журналістах з боку спецпідрозділів на київському Майдані.
У свою чергу, як йдеться в документі, Ігор Коломойський визнаний "ворогом преси" за запровадження цензури у ЗМІ холдингу "1+1 media" та нецензурну лайку на адресу журналіста "Радіо Свобода" Сергія Андрушка, який висвітлював конфлікт в компанії "Укртранснафта" у березні 2015 року.
Друге місце антирейтингу посів олігарх і медіавласник "Inter Media Group" Дмитро Фірташ за цензуру і джинсу в ЗМІ свого холдингу.
На третьому місці – екс-виконувач обов’язків генерального прокурора Олег Махніцький, який визнаний "ворогом преси" за систематичну бездіяльність у розслідування побиттів журналістів, в тому числі, під час сутичок з силовиками на Євромайдані.
Окрім них, до першої десятки "Ворогів преси-2015" потрапили:
- олігарх і медіавласник Рінат Ахметов – за цензуру і джинсу в ЗМІ власного холдингу "Медіа Група України";
- екс-заступник міністра внутрішніх справ Сергій Чеботар – за побиття у березні 2015 року журналістів програми розслідувань "Наші гроші" (телеканал "ЗІК") біля маєтку, який, за розслідуваннями ЗМІ, належить Чеботарю;
- міністр внутрішніх справ Арсен Аваков – за систематичну бездіяльність у розслідуванні побиттів журналістів, в тому числі, під час сутичок з силовиками на Євромайдані;
- екс-народний депутат від ВО "Свобода" Ігор Мірошниченко – за побиття в.о. генерального директора НТКУ Олександра Пантелеймонова у березні 2014 року.