Але мало хто про це знає, адже більшість товару фірми продають під іншими марками.

"Якість - це наш головний пріоритет. Але якщо ви глянете на нашу колекцію, то побачите, що у нас дуже великий вибір шарфів - як за кількістю так і за кольором. Нині ми також виготовляємо шапки, рукавички та накидки", - каже менеджер з контролю якості Ангела Шмідт.

Щороку компанія виготовляє 8 мільйонів шарфів. Ткацька фабрика Fraas була заснована сто років тому у Баварії. Нині нею керує Роберт Шмідт.

"Ми світові лідери, тому що ми зосередилися на виробництві чогось одного. Шарфики - це скромний продукт. Але ми намагаємося бути першими, як за якістю, так і за дистрибуцією. Виробництво розпочинається із штапельної пряжі. Ми беремо пряжу, аби виготовити основу тканини. Це машина, яка подає пряжу на верстат. На ньому й народжуються тканина. Шарфи особливі тим, що їх можна виготовляти як за допомогою сучасних технологій, так і вручну. Але ми вважаємо, що найкраще ці два способи виробництва поєднуються саме у Німеччині", - каже генеральний директор Роберт Шмідт.

На компанію у різних куточках світу - від Нью-Йорка до Шанхаю - працює понад півтисячі людей. Fraas також має виробництво і у Китаї. 90 відсотків шарфів, які виготовляють у Піднебесній, експортують переважно до США.

"90 відсотків шарфів, які виготовляють в Китаї, ідуть на експорт. Парадоксальна ситуація. Шарфики, які продають у Піднебесній, зазвичай привозять з Німеччини. Китайці знані фанати всього, що має напис "виготовлено в Німеччині", - каже менеджер з контролю якості Ангела Шмідт.

Але цього не достатньо. Клієнти постійно чекають на новий дизайн та тканини.

"Це останні модні тренди у США та Канаді. Іноді їх називають кризовими. Тут немає нічого гладенького та випрасуваного, але це те, що нині подобається клієнтам. Їм воно видається легким та гарним", - каже генеральний директор Роберт Шмідт.

Ціна шарфика Fraas значною мірою залежить від тканини, з якої його виготовили. Вона може різнитися від 15 і аж до 500 євро.