У понеділок вранці, 29 травня, в Інституті вивчення війни опублікували щоденне зведення ситуації з фронту. З-поміж іншого, там йдеться про те, що ватажок "Вагнера" Пригожин знову намагається підривати авторитет Путіна та які в нього для цього є мотиви.

Дивіться також Крим, Буданов та український Бєлгород: чого Путін не побачив на "мапі без України"

Путін не хоче виконувати вимоги Пригожина

Власне, експерти процитували заяву лідера терористів про те, що, якщо ви, мовляв, "починаєте війну, будь ласка, майте характер, волю і сталеві яйця – і тільки тоді ви зможете чогось досягти". Очевидно, це було звернення до бункерного диктатора.

Можливо, Пригожин нападає на Путіна за те, що він не дав йому якусь обіцяну винагороду за захоплення Бахмута,
– зазначили в ISW.

Також там згадали, що раніше Пригожин нападав на Путіна 9 травня у так званий "День Побєди". Можна припустити, що саме до цієї дати Пригожин мав намір взяти Бахмут, однак йому не вдалось цього зробити.

Як стверджував сам ватажок ПВК, відбулось це через затримку боєприпасів та підсилення з боку міноборони Росії.

Випади Пригожина на адресу Путіна та міноборони Росії – у поєднанні з його хвастощами досягненнями "Вагнера" – можуть свідчити про те, що Пригожин розчарований тим, що не отримав певної обіцяної компенсації за свою "перемогу" в битві за Бахмут,
– констатували аналітики.

Разом з тим вони не виключають, що російське МО могло зумисне тормозити операції вагнерівців у Бахмуті, аби уникнути виконання будь-яких обіцянок перед Пригожиним. Слід сказати що ватажок приватного батальйону неодноразово заявляв, що Путін особисто нібито щось йому обіцяв.

Що відбувається в Бахмуті: останнє

  • Речник Східного угрупування військ Сергій Череватий раніше заявляв, що Пригожин потрохи починає виводити своїх найманців та зеків з Бахмута. За його словами, це можна порівняти з втечею щурів з корабля, який от-от потоне.
  • Окрім того, Череватий констатував, що за 28 травня між українськими захисниками та окупантами відбувалось лише 1 боєзіткнення в Бахмуті. Однак варто розуміти, що ворог продовжує завдавати ударів по населеному пункту.
  • Також зрозуміло, що Збройні Сили подовжують підготовку до контрнаступальних операцій. Водночас темпи просування наших бійців по флангах на Бахмутському напрямку дещо сповільнились.