Тепер ініціативу відправили на підпис президенту США Джо Байдену. Проти виступили лише 11 сенаторів, за – 86. До слова, дебатів не було.

Читайте також Байден підпише указ про надання додаткових 100 мільйонів доларів для України, – ЗМІ

Так, всі демократи підтримали закон, проти проголосували 11 республіканців. Лідер більшості в Сенаті Чак Шумер наголосив, що Америка виконає свою обіцянку підтримувати народ України. За його словами, 40 мільярдів доларів допомоги задовольнить великі потреби українського народу, який бореться за своє виживання з російським агресором.

Реакція України

  • До речі, на схвалення допомоги відреагували вже в Україні. Глава Офісу Президента Андрій Єрмак подякував союзникам. Він наголосив, що рухаємося до перемоги впевнено та стратегічно.
  • Президент Володимир Зеленський додав, що це вагомий внесок США у відновлення миру й безпеки в Україні, Європі та світі загалом. Тепер чекаємо на підпис Байдена.
  • Радник глави ОП Михайло Подоляк теж подякував сенаторам та американському народу за підставлене плече. Він відзначив, що зброя – найкращий дипломат та перекладач на мову, яку розуміє Росія.

Хто блокував допомогу

Зауважимо, що допомогу схвалили з тижневою затримкою. Річ у тім, що проєкт про виділення грошей раніше блокував сенатор Ренд Пол – республіканець від Кентуккі.

Він вимагав свою правку – аби в законі передбачили створення спеціального генерального інспектора, який контролював би витрати військової допомоги Україні. Республіканець наполягав на внесенні пункту в основний документ законопроєкту, а це б зайняло багато часу.

Слід зазначити, що цей політик і раніше втрапляв у скандали. Зокрема він мав зв'язки з Росією та попереднім президентом США Дональдом Трампом.

  • У 2018 році Пол поїхав до Москви, щоб передати лист від Трампа Путіну. Сенатор називав це "честю".
  • Згодом він блокував ухвалення санкцій США проти будівництва "Північного потоку-2".

Нагадаємо, що президент США 9 травня підписав закон про ленд-ліз. Завдяки цьому США зможуть постачати нашій країні озброєння та іншу допомогу за спрощеною процедурою.

Може зацікавити – нова допомога Україні від Великої Британії та Австралії: