Причиною такого рішення суддів КСУ є відсутність місць у суді за квотою президента. Тому приведення до присяги новопризначених Петришина та Грищук було б незаконним.

Нагадаємо Зеленський призначив двох суддів КСУ замість Тупицького і Касмініна

Конституційні повноваження Тупицького не закінчилися

Конституційний суд складається з 18 суддів, по 6 з яких призначаються за трьома різними квотами. Серед таких і призначення президента. однак за інформацією ЗМІ, в КСУ переконані, що конституційні повноваження Олександра Тупицького та Олександра Касмініна не припинені. Тому й вони буцімто відмовилися привести до присяги нових суддів, оскільки тоді їх було б 8.

Таким чином Конституційний суд проігнорував указ про відсторонення Тупицького та Касмініна й призначення Петришина й Грищук. Справу про відсторонення двох суддів повинен розглянути Верховний суд.

В Офісі Президента заявили, що двох нових суддів призначили на місця, які ще від березня є вакантними. Однак у Конституційному суді заявили, що таких місць немає.

Призначення нових суддів Конституційного суду: головне

  • У березні 2021 року Президент України Володимир Зеленський видав указ про скасування призначення експрезидентом Віктором Януковичем Олександра Тупицького та Олександра Касмініна суддями Конституційного суду.
  • У липні Верховний суд визнав це рішення незаконним, однак Офіс Президента подав апеляцію.
  • 26 листопада Володимир Зеленський призначив Олександра Петришина та Оксану Грищук.