Мовляв до держсимволів України відноситься лише державний прапор, Герб та Гімн. Також Конституційний суд звертає увагу, що під час ухвалення змін до закону про червоний прапор 21 квітня, парламент порушив процедуру.
"Положення абзацу 6 статті 2, про увіковічення перемоги у Великій Вітчизняній війні у редакції закону від 21 квітня 2011 року номер 3298-6 визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним судом України цього рішення", - каже голова Конституційного суду України Анатолій Головін.
Тим часом, під стінами суду зібралися свободівці. Рішенню суддів радіють, кажуть - воно для них очевидне. Мовляв, влада злякалася соціального тиску.
"Було закономірно, що влада не ризикне подальшого такого напруження у суспільстві, в принципі, це була позиція націоналістичних сил, нашої партії, взагалі принципова позиція всієї громадськості, у Львові, Києві і всієї України, вона і призвела до того, що цей закон визнали неправомірним", - каже представник ВО "Свобода" Євген Костюк.
Водночас знайшлася людина, обурена рішенням Феміди. Колишній депутат Юрій Соломатін просто перед входом до Конституційного суду роз’їжджав на машині з червоним стягом. Правих довго провокувати не довелось. Сутичку ледь розтягнули правоохоронці. А заядлий комуніст обійшовся травмою руки.
Праві називають це провокацією. І не виключають, що під час відзначення 70 річниці від початку Другої Світової війни можуть повторитися події 9 травня у Львові.
"Звичайно плануються провокації проросійськими силами і ми будемо протидіяти цим провокаціям, ми закликали всіх львів’ян вийти на вулиці Львова з портретами закатованих їхніх предків", - каже голова київської міської організації "Свобода" Андрій Іллєнко.
Поставити крапку в епопеї з червоним прапором вирішили в Українській народній партії та подали у парламент законопроект, який визначить статус державного прапора. На знак цього біля парламенту розгорнули величезний синьо-жовтий стяг. Однак, в "Нашій Україні" рішення суду не вважають остаточною перемогою.
"Ті положення, які визначають опис прапора перемоги, де зафіксована офіційна символіка тоталітарно-комуністичного режиму Радянського союзу, вони залишили, тобто це таке двояке рішення і комуністам, і демократам", - каже народний депутат, фракція НУ-НС Іван Заєць.
Як відомо, 21 квітня Верховна Рада дозволила вивішувати 9 травня поряд з державним червоний прапор перемоги. І хоча Президент підписав цей закон аж 20 травня, під час урочистої ходи Хрещатиком з нагоди 66 річниці Перемоги, червоний прапор несли попереду державного.