Сергій Аксьонов почав створювати приватну армію. Гауляйтер назвав ці формування "добровольчими батальйонами". У народі його найманців вже прозвали "аксьонівцями".

До теми Путін вже не керує в Росії: Піонтковський припустив, кого визнають винними через поразку у війні

Які існують приватні армії у Криму

Окупаційна адміністрація півострова наразі створила дві приватні кампанії – "Тавриду" та "Лівадію". До їхнього складу увійшли колаборанти та загарбники, що брали участь у незаконній окупації півострова у 2014 році. Це переважно російські козаки та колишні антимайданівці. Наразі вони зосереджені на Херсонському за Запорізькому напрямках.


Так звані "аксьонівці" / Фото з соцмереж

"Тавридою" керує Антон Сироткін. Це помічник Аксьонова, що називає себе "отаманом Чорноморського козачого війська". Він був членом партії "Русское единство", а пізніше вступив до політсили "Единая Россия". Під час незаконної анексії Криму Сироткін створював "загони самооборони". У "Тавриди" є штурмова рота "Севастополь", яку очолює Олег Гасанов. Він організував акції Антимайдану.


Окупант Сироткін / Скріншот з відео

"Лівадія" має пряме відношення до 150-ої мотострілецької дивізії з Ростовської області. Її найманці укладають одразу 2 контракти – з воєнною організацією БАРС-30 та ПВК "Конвой". Керує цими "конвойцями" Констянтин "Мазай" Пікалов. Цей окупант відомий своєю причетністю до ПВК "Вагнера" та появою у розслідуваннях Bellingcat.


Російський загарбник "Мазай" / Скріншот з відео

Чому на півострові зосереджено стільки ПВК

Андрій Черняк заявив, що росіяни будують оборонні лінії у Криму та на півдні Херсонської області. За його словами, окупанти чітко усвідомлюють неминучість боїв на території Кримського півострова.

Представник ГУР МО України також розповів про переживання окупаційної адміністрації. Ватажки розчарувалися в армії Росії. Вони ставлять під сумнів спроможність російських військових захистити сім'ї та награбоване майно загарбників й колаборантів.

Вони не впевнені у цілісності Російської Федерації. Якщо Росія почне "сипатися", то от вони матимуть ПВК, які будуть захищати їхні статки, родин,
– сказав Черняк.

Звідки беруться гроші для найманців

Як пояснив український розвідник, фінансування ПВК отримають з різних джерел. Наприклад, Аксьонов збирав гроші з комерсантів у Криму для своєї приватної армії.

Черняк заявив, що з одного боку вони роблять це примусово. Але з іншого боку бізнесмени хочуть захистити себе та свої статки. Окупанти пообіцяли їм евакуацію з півострова у разі контрнаступу ЗСУ.

Більше новин про Крим

  • У тимчасово окупованому Севастополі нещодавно пролунали вибухи. Це сталося ввечері 22 травня. Російські телеграм-канали поширювали відео з "бавовною", в той час як окупаційна адміністрація вдавала вигляд, що нібито нічого не відбувається.
  • Політтехнолог Борис Тизенгаузен в ексклюзивному інтерв'ю 24 Каналу порівняв Крим з мишоловкою для загарбників. Окрім цього він спрогнозував, коли буде знищено Кримський міст.
  • Не так давно литовський депутат розповів про цинічній план росіян. Лаурінас Кащюнас звинуватив окупантів у спробі прикритися дітьми від ЗСУ. Вони намагаються заманити до "Артеку" підлітків з Казахстану, Ізраїлю, Бельгії, Марокко, Єгипту, Таджикистану та Вірменії, щоб перетворити їх на живий щит.