"Хепі-енду" для окупантів не передбачено

Бої на Херсонському плацдармі триватимуть до повного розгрому ворога, на менше ніхто не погодиться. Але деякі тенденції уже можна передбачити наперед.

Актуальне Війна до перемоги чи мир на замовлення: чим стануть для України вибори у США

Поки не виглядає так, що наші війська заходитимуть в Херсон просто "на плечах" росіян, які відсьупають. Ворог підірвав в своєму тилу на Херсонщині аж 10 мостів. Що по суті "відрізає" шлях до відступу частинам армії РФ, які опинились в ар'єргарді та примусово прикриватимуть відступ інших військ.

Але ця обставина може також затримувати й рух наших військ до Херсона. Бо з цими ізольованими "вогнищами" чмобіків теж треба буде щось робити. Поки триватимуть "стабілізаційні дії", доти й звучатимуть заклики "довіряти лише офіційній інформації". І так може тривати навіть більше за сакраментальні 2 – 3 тижні.

Але водночас можуть доходити новини, що ракетні війська та артилерія ЗСУ накрили на переправі чергову крупну партію техніки та живої сили рашистів. І ці новини будуть правдивими. Вся орда в десятки тисяч орків не зможе відступати 4-ма побитими мостами через Дніпро, їм доведеться розгортати й переправи, використовуючи крадені баржі та річкові судна (які уже "заскирдували" для себе окупанти). Перед будь-якою переправою "корки" неминучі, і це якщо організовано відступати. Окупанти відступатимуть хаотично, і перш за все будуть тягти крадене майно. Чим лише перетворюватимуть себе на гарну ціль для наших "богів війни".

Рекомендуємо Європейська орбіта: як Україна ламає плани Росії

Головний привід чекати Нового року

Окремо цікавою "спеціальною олімпіадою" буде підрахунок того "ленд-лізу", який по собі кидатимуть росіяни, втікаючи з лівобережжя Херсонщини. Уже є специфічний момент, що там наші військові уже затрофеїли комплект на батальйон архаїчних танків Т-62. Потрібно буде уважно рахувати, скільки по собі рашисти кинуть бронетехніки, артилерії, і головне – командно-штабних машин та машин зв'язку. І вже на основі цих цифр робити висновки про стан окупаційних військ, які відступили на правобережжя й там намагатимуться зайняти оборону за укріпленнями.

Повторю ще раз – весь процес, враховуючи "зачистку" залишків ворога, може зайняти ще декілька тижнів щонайменше. І так може вийти, що офіційно святкувати звільнення Херсона будемо взагалі під новорічні свята.

Але тим не менш, рішення рашистів втікати з Херсона та правобережжя – це приголомшлива перемога ЗСУ. Бо це означає успіх стратегії, на основі якої й стартував контрнаступ наприкінці серпня – завдати рашистам максимальних втрат, "обрізати" всю логістику по максимуму та примусити орків піти геть. Це заодно закладає фундамент для нових перемог на півдні.

Актуальне – Залужний прокоментував розвиток ситуації на Херсонщині: дивіться відео