Ділити озброєння на наступальне та оборонне не варто
Утім, перелік зброї та техніки, наданої для контрнаступальних дій, несуттєво відрізняється від списку озброєння, яке ми отримували для оборони. Це для 24 каналу розказав військовий експерт Юрій Федоров.
Зверніть увагу Україна отримає дві зенітно-ракетні системи NASAMS
За його словами, розділяти озброєння на суто наступальне і суто оборонне справді не варто. Фактично будь-яка зброя та техніка, зокрема й "Джавеліни" та артилерія, про яку зокрема розповідав представник Білого дому, можуть використовуватися і в обороні, і в наступі.
Наприклад, HIMARS та ствольна артилерія під час оборони знищують наступальну силу ворога або об'єкти в його оперативному тилу. Але й для наступу вони діють ідентично – ліквідують наступальні цілі противника, наступальну бронетехніку, і те, що розташоване десь в тилу.
Так само і всілякі безпілотники. До прикладу, розвідувальні дрони дозволяють командиру бачити, що відбувається у певному секторі. За допомогою цієї інформації він може орієнтувати, командувати своїми підлеглими та відправляти їх на важливі напрямки та точки. Такі дії проводять як під час оборони, так і в ході наступу.
Загалом, як я розумію, американські чиновники не кривили душею, говорячи, що вони готували ЗСУ для наступальних операцій,
– каже Федоров.
Адже зброя, яка надходила Україні з США, справді потрібна для контрнаступу. Мова йде про ті ж HIMARS, ствольну артилерію, радари контрбатарейної боротьби, різноманітні дрони та інше.
Юрій Федоров про використання зброї від США під час наступу ЗСУ: дивіться відео
США продовжують підтримувати Україну
Зауважимо, 31 серпня стало відомо, що Сполучені Штати Америки готують новий пакет допомоги для України. Речник Білого дому з питань нацбезпеки Джон Кірбі повідомив, що його деталі оголосять вже найближчими днями.
До слова, про попередній пакет допомоги США оголосили зовсім нещодавно. До Дня Незалежності України нашій країні зробили неймовірно приємний подарунок – майже 3 мільярди доларів.