Він зазначив, що країни-члени Альянсу передали зброю, яка допоможе вибити окупантів з нашої країни. Генсек НАТО також закликав країни Заходу посилювати позиції України на фронті.

Дивіться також Це Росії не виграти війну, – Столтенберг відповів Орбану і привітав навчання українських пілотів

Столтенберг розповів про можливості України

Генсек НАТО зазначив, що Альянс надав усю необхідну кількість боєприпасів та техніки, яка необхідна для початку успішного контрнаступу.

Усе це доставили на місця, щоб вони (українці – 24 Канал) мали можливості, необхідні для звільнення більшої території,
– сказав він.

Попри це він зазначив, що перебіг будь-якої війни непередбачуваний, тому ніхто достеменно не може сказати, чим вона завершиться. Столтенберг наголосив, що наша країна вже показала, що може "успішно вигнати росіян зі своєї землі", згадавши операції у Київській, Харківській та Херсонській областях.

Наостанок генсек Альянсу додав, що союзники мають робити все, щоб наша держава повернула свою незалежність, а Путін програв у цій війні.

Генсек НАТО обговорив з Кулебою підрив Каховської ГЕС

Єнс Столтенберг у своєму твітері сказав, що мав розмову з очільником українського МЗС Дмитром Кулебою про жахливе руйнування Каховської дамби. Він зазначив, що цей підрив змушує тисячі людей переселятися з підтоплених районів, а також спричиняє екологічну катастрофу в Україні.

Врешті-решт він додав, що міністр закордонних справ Кулеба віртуально приєднається до послів Альянсу на засіданні комісії НАТО – Україна. Цю зустріч Столтенберг очолюватиме особисто.

Українські військові контратакують на Бахмутському напрямку

  • Заступниця міністра оборони Ганна Маляр 7 червня повідомила, що українські захисники перейшли від оборонних до наступальних дій під Бахмутом. Сили оборони просунулися на різних ділянках від 200 метрів до 1 кілометра.
  • Маляр також розповіла, що Збройні Сили зайняли кілька панівних висот на підступах до Бахмута. У самому місті наразі точаться активні бої.
  • Також речник Сил оборони України Східного напрямку полковник Сергій Череватий завив, що російські загарбники чинять неабиякий спротив у Бахмуті усіма можливими силами та засобами. Крім цього, за 7 червня на цьому напрямку відбулося 16 бойових зіткнень.