Про це в ефірі 24 Каналу розповів військовий експерт, керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко. За його словами, росіяни намагаються завадити контрнаступу ЗСУ.

Читайте також Зайде основне "залізо" й поїде на фронт: коли ЗСУ будуть готові до контрнаступу

Моменти підготовки до контрнаступу ЗСУ

Мусієнко зазначив, що зараз є три моменти підготовки українських захисників до контрнаступальної операції. Він підтвердив слова речника Ради національної безпеки Білого дому Джона Кірбі про те, що США зараз допомагають Україні відбивати російські атаки.

По-друге, при цьому США розуміють, які завдання стоять перед ЗСУ. Проявити гнучкість, з одного боку – відбити атаки, з іншого боку – продовжувати збільшувати підготовку українських військ, які зараз проходять навчання за кордоном на різних полігонах країн НАТО,
– сказав він.

Військовий експерт додав, що третім моментом є постачання техніки для цих навчених підрозділів, яка може бути застосована для контрнаступу.

Карта бойових дій на 22 березня: дивіться відео

Росіяни хочуть зірвати контрнаступ ЗСУ

Олександр Мусієнко підкреслив, що Росія намагається завадити контрнаступу українських військових. Окупанти роблять усе, щоб ЗСУ були зосереджені лише на боях на Сході та не йшли в наступ.

"Думаю, вони ще зберігають запасний сценарій, коли розпочнеться контрнаступ ЗСУ, активізувати бойові дії з інших напрямків, щоб відтягнути наші сили. До такого сценарію ми теж готові", – відзначив експерт.

Підготовка до контрнаступу ЗСУ: що відомо

  • Ексспівробітник СБУ, експерт Українського інституту майбутнього Іван Ступак зауважив, що останнім часом все частіше лунають тези про те, що Україна має "єдиний шанс на успішний контрнаступ". Таким чином Україну готують до того, що вдарити потрібно один раз, але сильно, щоб вбити цього дракона. Другої спроби не буде.
  • ЗСУ активного готуються до контрнаступу. Для проведення наступальних операцій українські військові потребують щонайбільше снарядів. Військовий аналітик, майор запасу ЗСУ, ветеран російсько-української війни Олексій Гетьман зазначив, що США збільшили виробництво снарядів у 10 разів. Він наголосив, що для успішного контрнаступу ЗСУ потрібно щонайменше мільйон снарядів.
  • Військовий експерт Роман Світан зауважив, для успішного контрнаступу ЗСУ потрібно сформувати достатню кількість сил та засобів. Врахувати синоптичну ситуацію, адже наступальні операції не завжди відбуваються вздовж асфальтованих доріг. А також врахувати бойовий потенціал ворога. Оптимальний варіант – починати на стадії, коли потенціал ворога перебуває на спаді.