Про це повідомляє посольство України в США на своїй сторінці у Facebook.
Читайте також: Європейська ракета з українським двигуном успішно полетіла в космос: відео
"Проект "Антарес" є прикладом успішної взаємодії компаній космічної галузі України та Сполучених Штатів у сфері мирного дослідження космічного простору. Тільки цей запуск – це близько 40 мільйонів доларів інвестицій у космічну галузь України, і робота більше ніж 25 тисяч фахівців", – підкреслили дипломати.
До слова, на запуску були присутніми посол України в США Валерій Чалий, виконувач обов’язків Генерального директора КБ "Південне" Олександр Дегтярьов і директор заводу "Південмаш" Сергій Войт.
Крім того, Валерій Чалий провів зустрічі з директором департаменту NASA з питань розвитку проекту "Міжнародна космічна станція" Семом Скімемі та Президентом компанії "Орбітал АТК" Девідом Томпсоном.
Як підкреслила прес-служба Державного космічного агентства України, ракета-носій "Антарес" вивела на орбіту вантажний корабель "Сігнус", який повинен доправити на Міжнародну космічну станцію 3350 кг корисного вантажу, що складається з обладнання, необхідного для роботи на станції.
Слід відзначити, що це максимальний вантаж, який виводиться на орбіту за всі попередні місії. З низької паркувальної орбіти корабель "Сігнус" здійснить маневр перельоту на орбіту МКС для стикування. Після стикування та розвантаження "Сігнус" вперше буде використано як прибудову орбітальної лабораторії для проведення експериментів. Відстикування "Сігнуса" від МКС відбудеться через два тижні, після чого від нього буде відокремлено 14 мікросупутників Cubsats. На цьому місію буде завершено, а Cygnus виконає безпечний спуск в атмосферу Землі та зруйнується над Тихим океаном. Це був сьомий пуск, який компанія Orbital АТК здійснила за контрактом з NASA. До кінця 2018 року планується здійснити два пуски ракет-носіїв "Антарес",
– додають українські фахівці.
Відео запуску ракети-носія "Антарес", у розробці якої брали участь українські фахівці
Довідка: Проект "Антарес" було створено американською корпорацією "Орбітал АТК" за участю іноземних партнерів, у тому числі низки українських підприємств. Основну конструкцію першого ступеня ракети розробило конструкторське бюро "Південне" та згодом виготовив Південний машинобудівний завод у кооперації з українськими підприємствами "Хартрон-АРКОС" (Харків), "Київприлад" (Київ), "Хартрон-ЮКОМ" (Запоріжжя), "ЧЕЗАРА", "РАПІД" (Чернігів).
Pакету-носій призначено для доставки вантажів на Міжнародну космічну станцію, а також для запуску комерційних i державних космічних aпapaтiв. Вона складається з двох ступенів та космічного вантажного корабля Cygnus (третій ступінь). Українські фахівці брали активну участь у випробуваннях "Антареса", які проводилися в США.