Про це 24 Каналу розповів військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко. За його словами, навколо злитих документів є багато різних маніпуляцій, які не обов'язково можуть виявитися правдою. Досить сумнівно, що Єгипет дійсно готувався передати снаряди до Росії.

До теми Злиті документи Пентагону: Данілов відповів, чи застосовує Росія китайську зброю

Чому малоймовірно, що Єгипет був готовим допомогти Росії

Як наголосив Коваленко, до інформації зі злитих документів потрібно ставитися скептично. В Єгипті добре розуміють, що не могли б непомітно виготовити кілька десятків тисяч снарядів та передати Росії.

Той, хто готував цей вкид, мабуть, забув, що Єгипет відмовився від дуже "смачного" контракту з Росією щодо постачання винищувачів Су-35. Він міг стати другою країною світу, в яку експортувалися б ці літаки. Перший і поки єдиний – Китай,
– зазначив Коваленко.

Коваленко прокоментував ситуацію зі снарядами з Єгипту: дивіться відео

Вже згодом з'явилася інформація, що Єгипет готовий продавати США боєприпаси калібру 152 та 155-міліметри, які потім передаватимуть для України. Якщо ця інформація виявиться правдою, то це дуже добре. Адже ЗСУ потрібно накопичувати як резерви снарядів, так і використовувати їх під час бойових дій.

Ситуація щодо боєприпасів з Єгипту: коротко

  • В секретних документах Пентагону, які були "злиті" в мережу, була згадка про Єгипет. Там нібито планували виготовити 40 тисяч реактивних снарядів та таємно передати їх Росії.
  • Згодом представник МЗС Єгипту Ахмед Абу Зейд прокоментував цю ситуацію. Він підкреслив, що його країна намагається зберігати рівну дистанцію з Україною та Росією.
  • Згодом, за даними видання The Washington Post, Єгипет різко передумав та погодився озброїти Україну після оприлюднення цієї інформації.