“Я думаю, що прийде час, церква буде споглядати на нього як на людину, яка отримала святість від народу, які вважають його своєю святою людиною. І не даром говорю, що поруч із іконами Богородиці і Спасителя знаходитиметься і портрет Тараса Григоровича Шевченка в рушнику”, - каже священик храму у Мамаєвій слободі отець Роман.
Пересічні українці теж пам'ятають про день народження поета. Пані Зінаіда прийшла у храм з квітами. Каже - для неї це святий день. Зінаіда Карпівна багато віршів Великого Кобзаря читає напам'ять. Однак найбільше до душі припала романтична поема "Лілея".
В пам'ять про Шевченка у Мамаєвій слободі відкрили книгарню "Шабля козака Мамая". Мовляв, сам Шевченко був нащадком козацького роду. Тут зібрали виключно патріотичні видання. При нагоді організатори свята та політики пом'янули великого Кобзаря за козацькою традицією.
“Чому якось так згадують Шевченка в такому світоглядному ціннісному плані лише в день народження чи в день смерті. Очевидно, моє роз'яснення полягає в тому, що бояться. Боялись за російської імперії, боялись за радянської влади, бояться тепер. Легше владі пам'ятник поставити Шевченку відкупитися, аніж скажімо спропагувати те, що він говорив, реалізувати те, що він говорив”, - каже віце-спікер Верховної Ради Микола Томенко.
Шевченківські дні триватимуть до завтра. 10 березня церква вшановуватиме День пам'яті святителя Тарасія. Як відомо, саме в цей день Тарас Шевченко пішов із життя.