Про це повідомляє прес-служба Мінсоцполітики.
"Формула, по якій розраховуватимуть пенсії, не є складною, проте потрібно знати складові цієї формули – кількість років страхового стажу та показник, пов’язаний з індивідуальною заробітною платою, які достатньо просто підставити у формулу та отримати в результаті розмір своєї пенсії", – пояснив міністр.
Читайте також: Рева розповів, скільки потрібно мати стажу, щоб вийти на пенсію незалежно від віку
Не виникає труднощів у визначенні страхового стажу. А от коефіцієнтом заробітної плати розібратися значно складніше. Розмір зарплати працівника та середньої зарплати по Україні постійно змінювалися. До прикладу, для людей, які працювали до та після 2000 року, існує різне обчислення індивідуального коефіцієнта заробітку, адже навіть грошові одиниці були різні.
Тому порівнюється заробітна плата по кожному місяцю з середньою заробітною платою в ті місяці по країні. Таким чином, виводиться коефіцієнт, який є унікальним для кожного громадянина,
– заявив Андрій Рева.
Вирахувати самому цей коефіцієнт складно, проте можна звернутися до органів Пенсійного фонду. У них є відповідні дані для кожного українця. Також працівники фонду зможуть розповісти як саме збільшиться розмір пенсії після проведення реформи.
Формула розрахунку пенсійного забезпечення після проведення пенсійної реформи буде такою:
Розмір пенсії = Сз × Ікз × Кс
Сз – розмір середньої заробітної плати в Україні за 3 роки перед зверненням за призначенням пенсії.
Ікз – індивідуальний коефіцієнт заробітної плати (співвідношення розміру отримуваної зарплати до середньої зарплати, з якої сплачувалися внески – цю інформацію кожен може отримати у будь-якому відділенні Пенсійного фонду);
Кс – коефіцієнт страхового стажу, який визначається як множник тривалості років стажу роботи особи на величину оцінки одного року страхового стажу.