Резніков про модернізацію мінських угод

Спільний підхід до мінських угод з Кравчуком віцепрем'єр-міністр України, перший заступник голови делегації України в ТКГ Олексій Резніков прокоментував "Інтерфакс-Україна".

Читайте також Леонід Кравчук дав інтерв'ю російській пропагандистці Скабєєвій

Леонід Макарович – мудра людина, і ми точно співзвучно з ним оцінюємо мінські угоди,
– заявив Резніков.

За його словами, мінські угоди точно потребують модернізації. Про це Резніков планує говорити з Кравчуком 3 серпня.

Про вільні економічні зони

Обговорюючи ідею про вільні економічні зони на Донбасі, Резніков зазначив, що раніше отримав доручення від прем'єр-міністра. Тепер разом з міністрами фінансів та економіки працює над ідеєю про території пріоритетного розвитку.

Ми говоримо про те, що повинні зараз створити можливість пріоритетного розвитку територій Луганської, Донецької та Херсонської областей, підконтрольних уряду України, пояснив міністр.

Що там планують

  • зробити точки зростання;
  • спрямувати туди інвестиції;
  • зробити там певні пільгові режими.

Резніков додав, що йому дуже не подобається словосполучення вільні економічні зони, воно дещо дискредитоване. Тому шукають іншу абревіатуру.

Про дотримання перемир’я

Міністр також висловився щодо збереження перемир’я. Він вважає, що окупанти підтримуватимуть його, хоча провокації можливі.

Що раніше казав Кравчук

  • За його словами, основне завдання – досягти миру, а для цього потрібно йти на компроміси.
  • Один з них стосується особливої системи управління на Донбасі, інший – вільної економічної зони.

Детальніше про Не сприймаю особливого статусу Донбасу: Кравчук розповів про компроміси, на які готовий іти

Кравчук очолив ТКГ: що варто знати

  • Керівником української делегації на переговорах щодо Донбасу був другий президент України Леонід Кучма. Однак 28 липня він покинув переговорний процес. ЗМІ повідомляли, що справа у віці.
  • Серед найбільш імовірних нових керівників Володимир Зеленський назвав двох – віцепрем'єра і міністра з питань окупованих територій Олексія Резнікова, а також першого президента України Леоніда Кравчука.
  • Кравчук раніше заявляв, що до нього жодні пропозиції не надходили. Водночас він високо оцінював Резнікова як політика, оскільки той – професіонал і давно займається цим питанням.
  • У свій час віцепрем’єр Резніков заявляв, що підтримує ініціативу Зеленського щодо призначення Кравчука. Також Резніков хотів би, аби на чолі був хтось з "патріархів", бо так буде краще для мінського процесу.
  • Указ про оновлений склад делегації вже з'явився на сайті Президента.