Україна перебуває на етапі важливих зрушень у питанні врегулювання конфлікту на Донбасі. Якщо процес припинення вогню триватиме і надалі, ми зможемо робити наступні кроки до миру у Донецькій та Луганській областях. Таку заяву зробив Кравчук в ефірі одного з українських телеканалів, повідомляє "РБК-Україна".

Зверніть увагу Ультиматум Росії в ТКГ: на які поступки готовий іти Кравчук

Ми зрушили з місця. Головне питання – тиша. 25 днів на Донбасі не стріляють з важкого озброєння. 25 днів ніхто з солдатів не загинув від зброї ворога,
– сказав Кравчук.

Він додав, якщо цей процес матиме продовження, це означатиме, що ми рухаємося вперед до головного завдання – миру на Донбасі. На дорозі якраз постало питання про місцеві вибори, зауважив голова української делегації в ТКГ.

Зауважимо, що попри режим тиші, проросійські бойовики продовжують влаштоуввати збройні провокації на Донбасі. Так, протягом 19 серпня вони тричі порушили режим припинення вогню. Поодинокі постріли зафіксували біля Луганського та Попасної.

Що відомо про роль Кравчука як голови делегації ТКГ

  • 30 липня президент Володимир Зеленський призначив Леоніда Кравчука головою делегації України в мінській Тристоронній контактній групі.
  • Невдовзі після призначення Кравчук заявив, що бачить головну проблему у тому, що жителі Донбасу не вірять у позитивні перспективи життя в Україні. Вони сподіваються, що Росія надасть їм нові можливості, однак це самообман.
  • Глава ТКГ наголосив, що, на його думку, російській владі набридла війна на Донбасі, і вона готова робити кроки назустріч миру.
  • 19 серпня відбулося чергове засідання ТКГ щодо врегулювання ситуації на Донбасі. На ньому обговорили нові ділянки розмінування та розведення.