В'їзд закривають і росіянами, які мають шенгенські візи, видані третіми державами

Про відповідну заборону для росіян під час пресконференції повідомив міністр закордонних справ Естонії Урмас Рейнсалу. Він заявив, що Естонія закриває в'їзд для громадян росії з 19 вересня.

До теми Не народ слід звинувачувати за війну, а путіна, – у США висловилися щодо санкцій проти росіян

Рейнсалу повідомив, що це рішення стосуватиметься росіян, які мають шенгенські візи, видані третіми державами.

Аналогічне рішення вводять Литва, Латвія та Польща.

При цьому заборона не розповсюджуватиметься на тих, хто їде відвідати родичів, а також хоче в'їхати з гуманітарних причин.

Естонія має політичну волю, яку ми реалізуємо у правовому полі. У ніч з 18 на 19 вересня почне діяти заборона на в'їзд до Естонії через шенгенський зовнішній кордон для громадян росії, незалежно від того, яка країна видала шенгенську візу,
– сказав глава МЗС Естонії.

Прем'єр-міністерка Естонії Кая Каллас виділила питання безпеки як одну з причин введення обмежень на в'їзд. Вона підкреслила, що Естонія не може контролювати всіх, хто прибуває.

Обмеження для російських туристів

  • Країни Балтії та Польща виступали за повну заборону в'їзду російських туристів до Євросоюзу. Одним з перших про відповідну заборону заговорив президент Володимир Зеленський.
  • Глава держави закликав країни Заходу обмежити в'їзд для росіян, щоб це спричинило тиск на лідера росії владіміра путіна.
  • Пропозиція Зеленського знайшла підтримку в Польщі, країнах Балтії та серед інших держав. Натомість проти виступила Німеччина, Франція та ще декілька країн ЄС.
  • У підсумку Євросоюз вирішив призупинити з росією угоду про спрощену видачу віз.

Вас це може зацікавити – у Франції спрогнозували терміни деокупації Херсону: дивіться відео