Щодо других – то це речення, які стосуються України та агресії Росії проти неї. Угоду Німеччини і США для російських пропагандистських ЗМІ прокоментував прессек Путіна Дмитро Пєсков.

Головне про Угоду щодо "Північного потоку-2" між США та Німеччиною: що відбулося та як реагує Україна

"Ніякої агресії Росії немає"

Речник Володимира Путіна зазначив: у Кремлі вже уважно вивчили текст заяви. У тексті знайшли те, із цим не можуть погодитися. Не приглянулося їм речення про агресію Росії стосовно України.

Ми категорично не згодні з таким формулюванням. Ні в Україні, ні за її межами ніякої агресії Росії не було і немає. Ніякими шкідливими діями Росія не займалася. І не займається. Це ми ніяк не можемо схвалити,
– заявив він.

Пєсков зазначив, що Москва завжди була і залишається відповідальним гарантом енергетичної безпеки. За його словами, Кремль готовий обговорювати продовження транзиту газу через Україну після 2024 року.

Що цьому передувало

  • 21 липня президент США Джо Байден та канцлерка Німеччини Ангела Меркель опублікували спільну заяву щодо російського газопроводу "Північний потік-2". Тому скандальний газопровід, усупереч інтересам України, добудують.
  • В МЗС України зазначили: нашу державу не долучали до створення документу. Втім саме Україні приділена значна увага угоди.
  • Так, ідеться про те, що Україна має отримати гарантії збереження транзиту газу після запуску труби. Берлін зобов'язався сприяти продовження угоди про транзит газу через територію України на 10 років.
  • Якщо Москва продовжить "шкідливу активність", у Меркель пригрозили санкціями.
  • Втім, пункти угоди містять суперечливі позиції щодо України. Наприклад, на думку глави правління "Нафтогазу" Юрія Вітренка, Німеччина не може бути гарантом продовження транзиту газу територією України. Це повинна гарантувати Росія.