Офіційний Київ начебто ще досі не повідомив дипломатів Росії щодо затримання їхнього громадянина. Із відповідною заявою виступила представниця МЗС Росії Марія Захарова.

Детально Роздування конфлікту чи тероризм: що відомо про взяття у заручники членів місії ОБСЄ

"Віроломні і провокаційні дії"

Затриманого розвідника Росія називає "представником Луганська в Спільному центрі з контролю і координації". Дипломати Кремля замовчують той факт, що він брав участь у збройному конфлікті і під виглядом розмінування насправді здійснював розвідку.

Водночас затримання Росія називає провокацією.

Розцінюємо дії української сторони як віроломні і провокаційні. Вони підривають процес мирного врегулювання конфлікту в Донбасі і йдуть врозріз із зобов'язаннями України по двосторонньої Консульської конвенції з Росією,
– заявила Захарова.

Інша причина звинувачень, що випливають із заяви Марії Захарової, – українські дипломати начебто не відповідають на звернення посольства Росії і її генконсульства. У Росії хочуть знати, де їхній громадянин і за що його затримали.

Затримання Андрія Косяка на Донбасі: головне

  • 13 жовтня на Донбасі затримали російського бойовика, який проводив розвідку під прикриттям розмінування території.
  • Затриманим виявився росіянин Косяк Андрій Валентинович. При собі бойовик мав військовий квиток із зазначенням російського громадянства.
  • Окупанти пригрозили, що відмовиться від мінського формату, якщо бойовика не відпустять.
  • Згодом бойовики стали блокувати спостерігачів місії ОБСЄ у готелях в Донецьку і Горлівці. Застосовуючи шантаж, вони заявили, що не відпустять міжнародних спостерігачів, поки Україна не відпустить Косяка.
  • ЗСУ не збирається відпускати бойовика. Він обстрілював позиції українських військових у Попасній та Золотому з міномета.