Начальник Центру стратегічних комунікацій Сил оборони Півдня України Дмитро Плетенчук на тлі заяв у західній пресі, що українська армія готується до ударів по мосту, розповів про його стратегічну вагу для ворожої армії.

Дивіться також Російські воєнкори бідкаються через дрони та РЕБ України: ISW розповів про слабкі ланки ворога

Інших безпечних способів дістатись Криму немає

Військовий жартома говорить, що "росіянам зараз саме час повертатись до проєкту підземного тунелю з Росії до Криму". На його думку, зараз слушний момент почати його будувати, бо інших більш-менш безпечних способів дістатися до Криму у них не залишиться. За словами Плетенчука, міст вже не витримує логістичного навантаження, тому росіяни активно шукають альтернативу.

Морська військова логістика, тобто застосування великих десантних кораблів, для них так само закрите. Тому що ці десантні кораблі чомусь вибухають і тонуть у нашому Чорному морі. Вони вирішили, що для цього підійдуть пороми, про які, до речі, забули, коли відкрили Керченський міст. Виходить, що основна військова логістика припадала саме на пороми. Тепер не припадає,
– пояснив військовий.

Плетенчук також додав, що росіяни прокладають залізницю вздовж північного узбережжя Азовського моря. Втім, ця дорога на окупованій південній частині України недобудована. Він також розповів, що про слушність ударів по мосту саме зараз "знає обмежене коло людей", і додав, що "подібні споруди достатньо складні, щоб їх уразити".

Росія боїться втратити міст

  • Останнім часом Росія посилила охорону Кримського мосту, нарощує авіацію, а також звозить туди системи ППО. Вочевидь окупанти побоюються втратити свій незаконно побудований об'єкт.
  • Керівник пресцентру Сил оборони Півдня Дмитро Плетенчук розповів, що Кримський міст – складна гідротехнічна споруда, яку досить уважно оберігають. Станом на сьогодні ворог суттєво посилив охорону споруди з повітря, за допомогою авіації.
  • Та не дивлячись на заходи росіян, надводну компоненту охорони цього мосту ЗСУ вже фактично вибили.
  • Водночас, у тимчасово окупованому Криму вранці 30 травня було досить неспокійно. Окупанти бідкалися про "невідомі дрони". Окрім того, на Тамані також працювала російська протиповітряна оборона.
  • Також ЗСУ 31 травня здійснили влучні удари по російському порту "Кавказ" в Краснодарському краї ракетами "Нептун". Це зовсім недалеко від Кримського (Керченського) мосту. Українські захисники уразили паромну переправу та завдали збитків логістиці окупантів, яка пов'язана із Кримом.