Інформацію щодо можливого захоплення Росією частини Північно-Кримського каналу надали розвідка та кримчани, які приїжджають в Україну з анексованого півострова. Про це в ефірі телеканалу "Дім" заявив заступник секретаря РНБО Сергій Кривонос, повідомляє 24 канал.

Читайте також Або Росія віддасть Крим, або лишиться "без штанів", – Кривонос

Навіщо Росії захоплювати Північно-Кримський канал

За словами Кривоноса, Росія спроможна захопити не тільки гідротехнічні споруди каналу, а й весь Північно-Кримський канал.

Вони спроможні захопити, в них сил і засобів достатньо. Вони ці питання неодноразово відпрацьовували, але не є проблема захопити повністю Північно-Кримський канал від Каховки до самого перекопу, до Каланчака,
– розповів Кривонос.

Проте заступник секретаря РНБО запевняє, що це не допоможе розв'язати проблему нестачі води в Криму. Потрібно провести великий обсяг робіт для відновлення нормального функціонування Північно-Кримського каналу. За словами Кривоноса, Росія наразі не проводить таких робіт.

Що буде, якщо Росія захопить Північно-Кримський канал

На думку Кривоноса, після робіт з відновлення каналу потрібен не один тиждень для наповнення його водою.

"Навіть, якщо росіяни захоплять, вода так швидко не піде. Для наповнення каналу потрібен не один тиждень. Це в разі, якщо все працює, все відпрацьовано і все ремонтується", – розповів Кривонос.

Що робила Росія для відновлення постачання води в Крим

Заступник секретаря РНБО розповів, що протягом 6 років Росія лише використовувала кримські ресурси й зовсім не думала про відновлення водопостачання в анексований Крим.

Вони думають тільки про свої військові бази. Використовують Крим, як свою велику військову базу, а життя корінних кримчан їх не цікавить,
– зазначив заступник секретаря РНБО.

До теми Подача води до Криму: у Зеленського заявили, що Україна має повне право перекрити доступ

Коротко про проблему з водою в анексованому Криму

  • До анексії Криму Росією Україна забезпечувала до 85% потреб півострова у прісній воді через Північно-Кримський канал, який з'єднує головне русло Дніпра з півостровом.
  • Проте після анексії півострова у 2014 році Україна припинила постачання води в Крим.
  • Запаси води в Криму поповнюють з водосховищ природного стоку і підземних джерел.
  • Коли почалась спека, ситуація з водопостачанням на півострові дуже погіршилась. У Криму обміліли водосховища, зокрема Міжгірне та Білогірське.
  • Кримська влада регулярно закликає жителів півострова економити воду. У Криму запровадили обмеження подачі води.