За даними Міністерства внутрішніх справ, за минулий рік 20 суддів були потерпілими у справах, втім, чи пов`язано це з професійною діяльністю, у відомстві не повідомили. Реакція влади не забарилась. 18 січня Віктор Янукович дав доручення Кабінету Міністрів вжити заходів для посилення безпеки суддів та членів їхніх сімей.
Радник Президента Андрій Портнов повідомив, що згідно з дорученням, уряд за участю Державної судової адміністрації має забезпечити обладнання будівель судів турнікетами, металошукачами, охоронною та протипожежною сигналізацією, а також системами відеоспостереження і пристроями сповіщення про небезпеку.
В Україні сьогодні діє 767 судів загальної юрисдикції, кількість суддів в Україні перевищує 9 тисяч осіб. Скільки потрібно грошей на виконання доручення Президента - поки невідомо.
Чи ці заходи мали б запобігти випадкам смерті суддів? Я думаю, що в багатьох випадках цього зробити неможливо. Чому? Тому що не можна кожному судді забезпечити особисту охорону,
- вважає заступник голови правління Центру політико-правових реформ Роман Куйбіда.
Радикальні зміни до законодавства щодо захисту служителів Феміди пропонує член Вищої ради юстиції Сергій Ківалов. Він переконаний, що усім без винятку суддям потрібно взятися за вогнепальну зброю.
Самі ж судді не в захваті від таких ініціатив. Кажуть, проблем вистачає і зброя їх не вирішить. Крім того, в момент небезпеки суддя навряд чи зможе зброєю скористатися - він не оперативник і про пістолет може просто забути.