За січневим вироком Зарічного районного суду, який і оскаржували "гафітники", Володимир Никоненко, який проходив у справі лише за створення трафарета з зображенням людини, схожої на президента Віктора Януковича, отримав рік трудової колонії. Ігор Ганненко — 1 рік і 8 місяців позбавлення волі.

Саме ці двоє "сумських графітників" і подали апеляцію. Ще один фігурант справи Михайло Писарцов рішення "районної Феміди" не оскаржував. Також зустрічну апеляцію подали представники обвинувачення.

"Cудом першої інстанції при призначенні покарання не у повній мірі враховано те, що Ганненко на протязі тривалого часу, з 2010 по 2011 роки, чинив ряд хуліганських дій", - заявляє представник державного обвинувачення.

Поки тривав судовий процес, Апеляційний суд Сумщини пікетували кілька десятків представників молодіжних та націоналістичних організацій.

"Це свідчить про те, що коли тебе переслідують за політичною ознакою, справу слід переводити у політичну площину, бо всеодно нічого не зміниться. Це доводить до того, що громадськість буде ще активніша, що протестні групи будуть виникати", - говорить голова сумської організації "НРУ" Андрій Рибалко.

Також Апеляційний суд Сумської області не задовільнив апеляцію держобвинувачення. Тюремні терміни для усіх "сумських графітників" залишилися без змін.

Наразі "сумські графітники" ще не вирішили, чи звертатимуться до вищих судових інстанцій, аби оскаржити вирок.

Прибічники засуджених переконують, що за хлопців боротимуться і організовуватимуть нові, більш масштабні акції протесту.

Малюнки із нібито президентським зображенням із червоною цяткою на лобі, вже з'явилися в Києві, Чернівцях, Криму, а також у деяких райцентрах Київщини.

Тим часом у Миколаєві міліція затримала, а незабаром відпустила, 2-х націоналістів. Вони, на знак солідарності із засудженими графітниками, малювали у місті малюнки, подібні до сумських.