Запит російській стороні був направлений кілька місяців тому, але так і залишився без відповіді. Про це Дмитро Кулеба розповів під час брифінгу для іноземних медіа 20 квітня.

Важливо Захисникам України заборонили реагувати на провокації бойовиків на Донбасі, – Кулеба

Лавров не відповів на запит

Дмитро Кулеба першим надіслав запит на телефонну розмову із Лавровим і зробив це декілька місяців тому. Втім, відповіді немає і досі.

Я запросив розмову з міністром закордонних справ РФ Лавровим кілька місяців тому, але безрезультатно,
– сказав Кулеба.

Міністр нагадав, що президент України Володимир Зеленський запитував телефонну розмову з Володимиром Путіним, але відповідь з Москви також ніхто не надіслав.

Що кажуть у Росії

Інформагентство ТАСС, посилаючись на власні джерела, пише, що Кулеба дзвонив Лаврову, коли того не було в Москві. За його словами, Кулеба до того ж дзвонив не за адресою – він хотів обговорити тему Донбасу, а для цього потрібно говорити з так званими "ЛНР і ДНР".

Що каже Сергій Лавров про загострення на Донбасі

  • У характерній російській риториці глава МЗС Росії заперечує, що на Донбасі Росія загострює ситуацію. Якщо хтось і робить провокації, то це Україна.
  • 1 квітня Сергій Лавров заявив, що загострення ситуації на Донбасі "зруйнує Україну". Він "сподівається", що Київ не підштовхуватимуть до розв'язання конфлікту.
  • За декілька днів після цієї заяви Лавров прокоментував зустріч Володимира Зеленського і президента Туреччини Реджепа Ердогана. Лавров закликав Туреччину не підживлювати "мілітаристські настрої України".