Такі тези Дмитро Кулеба озвучив під час зустрічі з генеральною секретаркою ОБСЄ Хельгою Шмід на Варшавському безпековому форумі. Крім того, ще однією темою для обговорення стала деокупація Криму.

Варте уваги Бог їм в поміч, – Кулеба відреагував на заяву Лукашенка про російську зброю

Україна виступає за відновлення моніторингу

Дмитро Кулеба наголосив, що Україна виступає за відновлення моніторингової місії ОБСЄ на непідконтрольній ділянці кордону з Росією, оскільки це є одним із важливих пунктів мінських домовленостей. Однак очільник МЗС України переконаний, що Росія свідомо вирішила порушити протокол і припинити місію на КПП "Гуково" та "Донецьк".

За словами Кулеби, вчинок Кремля можна пояснити намірами збільшити постачання зброї, боєприпасів та найманців для того, щоб продовжувати війну.

Саме тому Дмитро Кулеба та Хельга Шмід обговорили можливості продовження належного моніторингу ситуації на окупованих територіях на Донбасі та в Криму. Однак, глава МЗС висловив вдячність генеральній секретарці за зусилля ОБСЄ на Донбасі. Ще одною темою для обговорення стала роль організації в деокупації Криму.

Припинення місії ОБСЄ на Донбасі: головне

  • На початку вересня 2021 року в Росії заявили про намір не продовжувати мандат місії ОБСЄ на кордоні з окупованим Донбасом.
  • 30 вересня місія ОБСЄ припинила свою роботу на КПП "Гуково" та "Донецьк".
  • Попри це, Україна продовжила співпрацю з моніторинговою місією до 31 березня 2022 року.