Однак більшість машин із пробігом можуть потребувати "апгрейду" у вигляді заміни запчастин чи придбання додаткових аксесуарів. Тому сьогодні розглянемо, які авто найбільше цікавлять українців та чи достатньо для них комплектуючих на ринку.

Цікаве Чия візьме у битві за Сватове

Які автомобілі найбільше цікавлять українців

Згідно із серпневими даними Укравтопрому, половина зареєстрованих у серпні вживаних авто – це машини віком від 11 до 20 років. Це і недивно, адже з огляду на війну та погіршення фінансового становища чимало українців звертають увагу на бюджетні моделі автівок.

Дані OLX Авто

Чи достатньо запчастин для найпопулярніших авто

Навесні чимало українських автомобілістів відчули нестачу запчастин через дефіцит комплектуючих, пов'язаний із затримками поставок і логістичні труднощі, спричинені бойовими діями. Зараз же ситуація стабілізувалася, а на вторинному ринку пропозиція навіть перевищує показники минулого року. За нашими спостереженнями, наприклад, у вересні цього року асортимент комплектуючих для найпопулярніших автомобілів розширився вшестеро, якщо порівнювати з аналогічним періодом минулого року.

Давайте розглянемо детальніше на прикладі окремих категорій запчастин, до яких марок найлегше знайти необхідні деталі на ринку.

Про головне Світ вже відчуває, що назріває щось велике та вирішальне

Так, найбільше комплектуючих – для власників Volkswagen. Найрізноманітніший вибір серед деталей – для ходової частини та підвіски – понад 1900 пропозицій. Серед них найбільше амортизаторів (561 оголошення) і пружин підвіски (251 оголошення).

Також чималий асортимент деталей до гальмівної системи, особливо серед дискових гальмівних колодок. На другому місці за рівнем пропозиції – запчастини до марки Mercedes-Benz. З-поміж деталей для ходової у вересні можна обрати з понад 560 пропозицій про продаж амортизаторів. Якщо необхідно замінити кондиціонер, обігрівач чи вентиляцію, то асортимент у цій категорії налічує 342 позиції, найбільше – серед систем кондиціонування та опалення (129 оголошень).

Чимало запчастин на ринку можна знайти і до ще однієї німецької марки – BMW. Наприклад, за потреби заміни деталей гальмівної системи можна обирати з-поміж 722 актуальних пропозицій, а найбільший асортимент – серед гальмівних супортів (65 оголошень). У категорії "кондиціонери, обігрівачі чи вентиляція" вибір налічує 262 позиції, ще понад 1000 оголошень можна знайти в категорії запчастин для ходової та підвіски.

Оновлення салону: скільки виділити на аксесуари для авто

Укомплектувавшись необхідним, можна подумати і про додаткові аксесуари в авто. Хтось одразу оновлює салон: міняє килимки, чохли на сидіння тощо. Окремі автовласники докуповують багажники, щоб було зручно їздити на далекі відстані, а для когось важлива музика, тож неодмінно замінюють мультимедіа: автомагнітоли, колонки тощо.

Варто прочитати Нашестя дронів на Білу Церкву: що хотіли перевірити окупанти

Згідно зі статистикою оголошень нашої платформи, у вересні килимки в авто коштували в середньому 1 360 гривень, чохли – приблизно 1 285 гривень, а багажники – в середньому 4 000 гривень. Для охочих встановити нове мультимедіа орієнтовний бюджет буде таким: автомагнітола – в середньому 5 900 гривень, нові колонки – приблизно 2 000 гривень, а DVD/TV та інше мультимедіа обійдеться в середньому у 2 175 гривень.

Загалом перелік популярних марок суттєво не змінився, однак з огляду на економічну ситуацію та потребу в швидкій заміні автівок, знищених внаслідок бойових дій, українці звертають більшу увагу на бюджетні моделі попередніх років випуску. Що стосується додаткового "апгрейду" після покупки, то тут в нагоді завжди буде вторинний онлайн-ринок автозапчастин і аксесуарів, де можна порівняти всі наявні пропозиції та обрати найбільш вдалий за ціною та описом товар.

До теми – Рада повернула плату за розмитнення авто: дивіться відео