Що відомо про нічний удар

Як заявив спікер Повітряних Сил ЗСУ Юрій Ігнат, 6 дронів збили. Непогано, але мало. Отже, Shahed-136, які до того в основному застосовувалися на південному плацдармі і які на Одещині почали ефективно збивати, направили на північ. Очевидно, що це був експеримент. Експеримент із перевіркою можливостей ППО та ефективної дальності.

Актуальне Маску час шукати хорошого адвоката

Не відкидаю імовірності підсвічування цілі у Білій Церкві навідником для підвищення точності БПЛА. Але це лише ймовірність.

Дрони йшли на швидкості 150 кілометрів на годину. Дивно, що обрали саме такий режим польоту, з урахуванням раніше озвученої максимальної швидкості – 180 кілометрів на годину. Але, мабуть, це зумовлено економією витрат палива.

Про важливе Сміливий бізнес сміливої країни: як втримати "корабель" на плаву під час війни

Вдалий-невдалий експеримент

Прорив ППО також став можливим завдяки масовому застосуванню БПЛА. Одразу 12 дронів. Нагадаю, що пакетний запуск сягає 5 одиниць. Тобто використали два пакети із копійками. Чому 12, а не 10 чи 15? Чи дострілювали залишки від попереднього пакету, який по Одесі запускали?

Власне експеримент росіяни провели умовно успішний, варто визнати. Будівлю, хай і пусту, але в Білій Церкві вони пошкодили. З іншого боку, розкрилися нові варіанти застосування цих БПЛА, які корисні для внесення в алгоритми протидії нашої ППО. Чим більше вони експериментують, тим ефективніше ми зможемо протистояти їм, а потім ще й інших навчимо.

До теми – що відомо про масовану атаку дронами по Україні: дивіться відео