Повітряну тривогу на Київщині оголосили близько 02:00. А вже через лічені хвилини повідомили про можливу атаку іранськими дронами типу Shahed-136. Їх Росія маркує як "Герань-2". 24 канал зібрав усю інформацію, яка відома на цей час.
Зауважте Що відомо про дрони-камікадзе Shahed-136, якими росіяни атакували Білу Церкву
Росія вперше використала іранські дрони-камікадзе біля Києва
Вранці 5 жовтня Олексій Кулеба повідомив, що Росія вдарила по Білій Церкві, що зовсім недалеко від Києва. У місті було 6 влучань та вибухів. Постраждала одна людина. Жодної загрози її життю, на щастя, немає.
На місці прильоту спалахнула пожежа. Її гасили декілька годин.
Людей закликали не нехтувати тривогою та перебувати в укриттях цивільного захисту. Росія продовжує свої підступні атаки.
Раніше іранські безпілотники росіяни використовували лише на північному сході країни для атак на бронетехніку та артилерію. Тож це перший випадок їх використання в іншому регіоні.
Як зазначили у The New York Times, таке масове їх використання підкреслює зростаючу залежність Росії від наданих Іраном безпілотників-камікадзе. Адже арсенал безпілотників самої Росії все більше виснажується.
Ворог пошкодив 3 об'єкти інфраструктури
Під час атаки російські загарбники пошкодили 3 об'єкти інфраструктури. Кулеба заявив, що руйнування – середньої складності. Після перемоги Україна зможе оперативно їх ліквідувати.
Екстрені служби у місті продовжують виконувати свою роботу.
Кулеба зауважив, що це – перший випадок атаки дронами-камікадзе на території Київської області. Він додав, що опрацює з військовими всі варіанти. Метою є посилити захист та мінімізувати загрозу.
Що кажуть у Повітряних силах про атаку на Білу Церкву
Юрій Ігнат – речник Повітряних сил ЗСУ – заявив, що Росія використовує Південь України для атак.
Близько 12 дронів атакували з Півдня України. Шість було збито: 3 – зенітно-ракетними військами на Півдні, а ще 3 – авіацією повітряних сил,
– розповів він.
Ігнат заявив, що дрони-камікадзе становлять серйозну загрозу. Їх потрібно збивати будь-якими силами. Проте зробити це не так вже й просто, адже ворог вивчає нові тактичні прийоми, зокрема використовує і темну пору доби.
"Ціль, хоч і рухається повільно та не є великою, але радари все ж можуть їх фіксувати. Проте не завжди є чим збивати таку ціль, тим паче ворог використовує ці дрони не по одному, а по два – щоб ускладнити нам роботу", – зазначив речник Повітряних Сил.
Ба більше, летіти ці дрони можуть "зграєю", а на радарі можуть вибиватись, як один.
Удар по Білій Церкві міг бути експериментом
Як припускає військово-політичний оглядач Олександр Коваленко, цей удар міг бути експериментом із перевіркою можливостей ППО та ефективної дальності. Зокрема, на це вказує масове застосування БПЛА – одразу 12 дронів, хоча пакетний запуск сягає 5 одиниць.
Він визнає, що експеримент росіяни провели умовно успішний.
З іншого боку, розкрилися нові варіанти застосування цих БПЛА, які корисні для внесення в алгоритми протидії нашої ППО. Чим більше вони експериментують, тим ефективніше ми зможемо протистояти їм, а потім ще й інших навчимо,
– підкреслив військово-політичний оглядач.
Що відомо про Shahed-136
Shahed-136 – це безпілотні літальні апарати, які мають бойову частину. Ці ворожі "пташки" здатні тривалий час у режимі очікування перебувати в повітрі в районі цілі. Коли Shahed-136 отримує команду від оператора, то оперативно атакує ціль.
Розмах крил Shahed-136 становить 2,5 метри.
Зауважте – іранські дрони атакували Білу Церкву: дивіться відео
Жителі Білої Церкви розповіли про атаку іранських дронів
Місцеві жителі також поділилися переживаннями після нічної атаки росіян. Так, вони зауважили, що безпілотники звучать як мопеди, а від їхнього вибуху – тремтіли вікна. Ба більше, звуки польоту дронів та вибухи чули на великій відстані, ледь не у кожному куточку міста.
Почув, що наближається звук мопеда. Спершу тоненький, нагадував звук бензопили, потім все наростав,
– поділився житель Білої Церкви.
Жителі Білої Церкви про нічну атаку: дивіться відео