Киянка Юлія нещодавно повернулась з відпочинку з анексованого Криму.
На набережній Ялти ввечері пусто. Раніше тут було багато людей, навіть важко було пройти. А набережна Алушти майже пуста. Ну і що, що там стояла сцена, з якої лунали післявоєнні пісні. Все ж, це не так, як у нас на Майдані – концерти і всі радіють,
– зазначила киянка Юлія.
У Криму Юлію, насамперед, здивували ціни. Продукти харчування подорожчали щонайменше в три рази, як і розваги. За її словами, на українців в Криму чекають. Така гостинність – через брак туристів на півострові. Адже до анексії Крим приймав близько 4,5 мільйонів українців з материка, а тепер – всього 200 тисяч. А от росіяни у анексований Крим не квапляться. Як і десять років тому, так і тепер сюди приїздить менше двох мільйонів туристів з Росії.
Окупація не відрила для росіян нічого нового, не відкрила ніяких нових можливостей у анексованому Криму. Навпаки – окупація забрала дешеві ціни, якісні українські продукти, гостинних та близьких українців поруч на пляжі,
– прокоментував екс-міністр курортів АР Крим Олександр Лієв.
Для порівняння: лише у Анталію, за прогнозами турецької влади, відпочивальників приїде вчетверо більше. За словами автора проекту ''Крим Реалії'' Олександра Янковського ціни на готель в анексованому Криму майже збігаються з цінами у Туреччині з функцією all inclusive.
Читайте також: Не тільки можливість купатись в морі, – спікер Держдуми РФ зібрався в анексований Крим
А наступного року кримський відпочинок буде ще дорожчим, тому що стягатимуть курортний збір – по 100 рублів з людини за добу за перебування на півострові. Іноземці ж до Криму не їдуть: погана логістика і та й не завжди безпечно.
Окрема тема – якість відпочинку у Криму. Після анексії там бувають перебої з водою, електрикою та інтернетом. Окупанти нищать історичні пам’ятки, не ремонтують дороги та вирубують ліси. Однак, експерти визнають, що Крим нищили і тоді коли він був підконтрольним київській владі.